$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane w salonie – dlaczego warto się zdecydować?

W projektach nowoczesnych salonów bardzo często pojawiają się schody łączące parter z wyższą kondygnacją. To świetny pomysł, gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni oraz jej optycznym powiększeniu.

Jeśli zdecydujemy się na schody w salonie, nie będziemy musieli tracić miejsca na budowę osobnej klatki schodowej, co jest jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania. Jej kosztem możemy z kolei powiększyć pokój gościnny, jednocześnie zyskując efekt połączenia obu części domu. Co więcej, w przypadku konstrukcji niezabudowanej istnieje też wiele możliwości zagospodarowania miejsca pod schodami – warto przeznaczyć je na np. biblioteczkę, dodatkowy schowek czy nawet przytulny kącik do czytania.

Trzeba pamiętać, że schody w pokoju dziennym muszą być w pełni funkcjonalne, bezpieczne w użytkowaniu, trwałe, a także estetyczne. Kluczową kwestią jest w tym przypadku materiał wykorzystany do ich produkcji. Drewniane schody w salonie to rozwiązanie zadowalające pod każdym względem. Naturalny surowiec doskonale komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz wykorzystującymi drewno na różne sposoby – jako materiał podłogowy, okładzinę ścienną czy w formie mebli oraz dodatków.Domański Schody

Do wyboru mamy różne gatunki drewna, w tym rodzime oraz egzotyczne, co pozwala wybrać surowiec odpowiadający nam pod względem odcienia i faktury. Ponadto konstrukcje z drewna mogą też wyróżniać się odmienną bryłą, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do stylu aranżacji. Schody drewniane w salonie z łatwością dostosujemy więc do indywidualnych wymagań, nadając im wybrany odcień, prostą lub krętą formę oraz wykańczając konstrukcję ozdobną balustradą.

Schody w salonie wykonane z drewna to bez wątpienia wybór na lata – takie propozycje spełniają wszelkie wymagania dotyczące estetyki i funkcjonalności. Pasują do każdego wystroju pomieszczenia, a właściwie wykończone nie są podatne na działanie wilgoci, ani nie ulegają uszkodzeniom. Zaprojektowane zawsze z myślą o konkretnym budynku i jego użytkownikach zapewniają im na co dzień poczucie komfortu, a przy tym często decydują o ostatecznym charakterze przestrzeni.