$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Radom

Planując wykończenie lub remont klatki schodowej, większość osób zastanawia się, jaki materiał sprawdzi się najlepiej na schody. Nie warto ograniczać swojego wyboru do surowców czy wykonawców dostępnych na lokalnym rynku, ale postawić na jakość, by długo cieszyć się z pięknego wyglądu konstrukcji.

Klasyczne rozwiązanie – drewniane schody

Jednym z najlepszych materiałów na schody okazuje się drewno, które wizualnie ociepla wnętrze, dodając przytulnego charakteru. Istnieje możliwość wyboru spośród wielu gatunków, a wśród tych najpopularniejszych króluje dąb oraz jesion. Pierwszy z nich jest silnie związany z polską tradycją. Wykorzystywano go na szlacheckich dworach i w pałacach ze względu na wyjątkowe właściwości. Stopniom zrobionym z dębowych desek nie można odmówić elegancji. Są elastyczne, a zarazem odporne na uszkodzenia czy ścieranie. Jeśli poszukują Państwo pomysłu na dębowe schody Radom oferuje możliwość skorzystania z porad firmy Domański, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz montażem. Jesion z kolei odznacza się wysoką odpornością na wilgoć oraz sprężystością, dzięki czemu idealnie nadaje się na przykład do wykonywania krętych balustrad.Domański Schody

Na beton czy samonośne?

Decyzję o tym, jaki typ schodów sprawdzi się najlepiej w danym miejscu, warto skonsultować z doświadczonym specjalistą. W kwestii takiej jak schody Radom nie różni się od innych miast w regionie i jego mieszkańcy najchętniej wybierają klasyczne zabiegowe lub kręcone. Oprócz sposobu ustawienia stopni, schody można podzielić także na układane na betonowej konstrukcji lub tzw. samonośne. Zaletą pierwszego z rozwiązań jest bez wątpienia wysoka stabilność, choć współczesne techniki produkcji gwarantują bezpieczeństwo użytkowania w obu przypadkach. Schody samonośne zajmują zazwyczaj nieco mniej miejsca, dlatego często stosuje się je na przykład w salonach. Mają też bardzo ciekawy wygląd, który dodaje lekkości całej aranżacji. Ostateczny wybór zależy przede wszystkim od upodobań zleceniodawcy oraz możliwości przestrzennych.

Dlaczego schody z drewna?

Drewno to nie tylko bardzo elegancki materiał, dodający wnętrzu luksusu, ale posiadający także wiele innych zalet. Należy do nich na pewno łatwość obróbki. Dzięki specjalistycznym narzędziom i maszynom można otrzymać z niego elementy o praktycznie dowolnym kształcie. Zapewnia to niemal nieograniczone możliwości podczas projektowania schodów. Proste konstrukcje wyglądają bardzo estetycznie i w wielu miejscach doskonale się sprawdzą, ale największą uwagę przyciągną schody o pięknych zdobieniach. W zależności od układu pomieszczenia oraz jego rozmiarów można stworzyć konstrukcje o idealnie dopasowanym kształcie. Czasem lepiej sprawdzą się schody kręte, zaś kiedy indziej proste, jedno- lub dwubiegowe. To bardzo indywidualna kwestia, zależna także od upodobań inwestora. Warto zauważyć, że choć drewno należy do materiałów łatwych w obróbce, to schody drewniane okazują się bardzo trwałe. Oczywiście zależy to od tego, czy wybierze się gatunek drewna o wystarczającej twardości, a także od właściwej konserwacji. Drewniane schody wymagają impregnacji, dzięki czemu staną się mniej podatne na ścieranie i inne uszkodzenia. Odpowiednio zadbana konstrukcja będzie pełnić swoje funkcje przez dekady, nawet pomimo intensywnego użytkowania.

Radom – gdzie zamówić drewniane schody?

Decyzja o tym, z jakiego materiału mają być wykonane schody, to dopiero pierwszy krok. Trzeba przecież wybrać także firmę, która podejmie się tej realizacji. To poważna inwestycja, więc jeśli zależy Państwu na eleganckich i trwałych schodach, warto dokładnie sprawdzić dotychczasowe realizacje danego producenta oraz opinie na jego temat. W Radomiu dużą popularnością cieszy się firma Domański. Jako doświadczony producent schodów, który działa w tej branży od ponad trzydziestu lat, jesteśmy w stanie wykonać różnorodne instalacje. Trudno o lepszy wybór, jeśli szukają Państwo kompetentnej firmy, która zajmie się kompleksową realizacją takiego zlecenia. Pierwszy etap współpracy to konsultacja z projektantem, który zapozna się z dostępną dokumentacją domu, pozna oczekiwania inwestora, a także przedstawi własne sugestie, a następnie przygotuje szczegółowy projekt, również w takim mieście jak Radom czy jego okolica. Po zaakceptowaniu go w takiej formie, lub po wprowadzeniu zmian, odbywa się etap produkcji, z użyciem doskonałej jakości materiałów, a także niezwykle staranną obróbką. Kiedy już wszystkie elementy znajdą się bezpiecznie na miejscu inwestycji, następuje ostatni etap, czyli montaż. Tym również zajmą się profesjonaliści, ponieważ od jakości tych prac zależy stabilność oraz trwałość konstrukcji.