$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Cena schodów drewnianych

Nieodzowną częścią każdego piętrowego domu są schody. Decyzja o wyborze ich rodzaju może mieć istotny wpływ na wizualne oraz praktyczne atuty wnętrza. Coraz częściej klienci decydują się na wykonanie schodów z drewna. Dlaczego? Zajmują one mało miejsca i mogą przybierać różne, czasem bardzo wyrafinowane formy.

Sprawiają, że wypełniona przestrzeń prezentuje się bardziej szykownie i elegancko. Schody drewniane stanowią doskonałe dopełnienie zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji, wnoszą charakterystyczny ciepły klimat, budują nastrój. Jak kształtuje się ich cena?

Ceny trudne do oszacowania

Do wykonania dokładnej wyceny potrzebny jest projekt oraz specyfikacja materiałów i wykończeń. Rzadko kiedy firmy oraz stolarze posiadają sztywny cennik. Koszt takiej realizacji jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Szacunkowe ceny schodów często podaje się w przeliczeniu na jeden stopień.

Cena schodów i jej składowe

Domański SchodyFinalny koszt inwestycji uwarunkowany jest głównie rodzajem zastosowanego drewna. Najpopularniejsze gatunki drzewa używane do budowy schodów to: dąb, buk, jesion, klon, sosna oraz egzotyczne merbau, teak oraz wenge. Jednym z najbardziej podstawowych elementów wpływających na ceny schodów jest wysokość kondygnacji. Najtańszym rozwiązaniem są schody wewnętrzne proste. Najczęściej jednak warunki wymuszają stosowanie bardziej złożonych kształtów, takich jak schody kręcone. Najpopularniejsze schody zabiegowe są ekonomiczne, łatwe w montażu i pasują do większości wnętrz.

Ponadto warto zauważyć, że schody zamawiane na wymiar wymagają znacznie większych nakładów niż rozwiązania modułowe. Jeśli chodzi o wykończenia, w zależności od tego, czy drewno będzie olejowane, lakierowane czy bejcowane, może to spowodować wzrost wartości inwestycji. Cena końcowa waha się również w zależności od wybranych elementów dodatkowych, takich jak balustrady, poręcze, zdobienia. Naszą ofertę na schody drewniane wyróżnia cena, jakość oraz unikalność. Jeśli interesują Państwa realizacje, które podnoszą walory dekoracyjne oraz użytkowe nawet najbardziej wymagających wnętrz, zapraszamy do kontaktu.