$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Jakie drewno na schody wewnętrzne?

Planując zlecenie stworzenia wymarzonych schodów wewnętrznych, warto wziąć pod uwagę rodzaj drewna, z którego wykonane ma być zamówienie. Wiele osób nieodpowiedzialnie podchodzi do sprawy wyboru surowca, skupiając się jedynie na kwestiach wizualnych.

Nie jest to dobre podejście, gdyż schody oprócz aspektu estetycznego, mają również spełniać funkcjonalne zadania. Jak zatem wybrać odpowiednie drewno na schody wewnętrzne?

Przede wszystkim należy zaufać w tej kwestii specjaliście. Profesjonalne firmy zajmujące się produkcją schodów odmówią realizacji zamówienia, za które nie mogą poręczyć jakością i trwałością. Istnieje jednak wiele przedsiębiorstw wykorzystujących naiwność klientów, które są w stanie wykonać projekt zgodnie z niefortunnym życzeniem klienta. Warto więc dowiedzieć się, jakie drewno na schody wewnętrzne okaże się najlepszym wyborem.Domański Schody

Drewno, które ma być zastosowane, powinno cechować się odpowiednią twardością. Schody wewnętrzne narażone są na pęknięcia czy różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego należy wybierać jedynie spośród twardych gatunków drzew. Surowiec przeznaczony na stopnice nie powinien przekraczać również wilgotności powyżej 8%. Idealnymi propozycjami będą schody wykonane z jesionu, buku czy dębu. Można zdecydować się również na bardziej egzotyczne gatunki drzew, takie jak mahoń, jatoba, merbau lub wenge. Jeśli chodzi o podstopnice, drewno nie musi wyróżniać się tak doskonałymi cechami. Można sięgnąć po tańsze gatunki, na przykład świerk czy sosnę. W takim przypadku nie trzeba martwić się różnicami w kolorze zastosowanych rodzajów drewna, gdyż z łatwością można je zlikwidować poprzez nałożenie specjalnego lakieru z pigmentami, oleju czy bejcy.

Niezależnie od wyboru drewna na schody wewnętrzne, warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie ich przed uszkodzeniami. Aplikacja lakieru odpornego na ścieranie pozwoli cieszyć się schodami przez wiele lat, bez konieczności ponownej inwestycji. Aby zwiększyć wytrzymałość, należy wykonać stopnie z drewna klejonego warstwowo, a nie litego.