$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Praktyczne i bezpieczne – schody na strych

Jak się okazuje strych jest istotnym miejscem w domu i uwzględniany jest także w najnowszych projektach. Jest to bez wątpienia przydatne w domu pomieszczenie niezależnie od tego, czy mówimy o starych czy nowych budynkach. Istotne jest więc, aby był do niego zapewniony odpowiedni dostęp przy jednoczesnym

zaoszczędzeniu przestrzeni korytarza czy innego pomieszczenia. Zastanawiając się, jakie schody na strych wybrać warto na początku zapoznać się z dostępnymi propozycjami. Zarówno składane, jak i murowane schody mają wiele zalet. Pytanie jednak, jak poszczególne modele sprawdzą się w naszym przypadku.
Niewątpliwie największą popularnością cieszą się właśnie schody składane, z których korzystamy tylko w razie potrzeby. Zupełnie nie ograniczają funkcjonowania, a fakt, że są chowane w suficie zdecydowanie jest największym plusem. Takie schody warto wybrać, jeśli mamy niewielki dom, a co za tym idzie sam strych nie zajmuje dużej powierzchni i służy jedynie do przechowywania różnych rzeczy. Oczywiście wytrzymałość ma tu największe znaczenie. Uwagę należy zwrócić zarówno na drewno, z jakiego są wykonane, ale także na jakość zawiasów. Dodatkowo, jeśli w domu żyją dzieci warto bardziej skupić się na systemach zabezpieczających, aby zminimalizować ryzyko wynikające z przypadkowego otwarcia drzwi pod naszą nieobecność. Wielu producentów tego typu drzwi uwzględnia między innymi takie potrzeby klientów i przygotowuje produkty zgodnie z najnowszymi wymaganiami bezpieczeństwa. Przeglądając broszury powinniśmy zwracać uwagę na takie informacje, ponieważ to ułatwi nam dokonanie wyboru.
Oprócz schodów składanych często decydujemy się na tradycyjne schody betonowe. Natomiast są one dobrym wyborem jedynie wówczas, gdy sam strych jest duży, a prowadzące do niego schody nie kolidują z najbardziej funkcjonalną częścią domu. Co ważne, na ogół są one budowane razem z innymi elementami konstrukcyjnymi domu. Dlatego w tym przypadku o wiele lepiej skupić się na wyborze obicia schodów. Płytki czy drewno to te materiały, które naprawdę dobrze się sprawdzą przede wszystkim dlatego, że ułatwią nam stworzenie spójnego wnętrza, a schody nawet mogą nie sprawiać wrażenia, że prowadzą właśnie na strych.

Zapisz