$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody w domu jednorodzinnym – co wybrać?

W każdym domu schody są elementem przede wszystkim użytkowym. Mogą one jednocześnie spełniać funkcję ozdobną, niemniej jednak to właśnie ich funkcjonalność jest kluczowa. Dlatego wybór schodów do domu jednorodzinnego nie jest prosty. W przypadku niedużej przestrzeni zależy nam na tym,

aby nie zajmowały one dużo miejsca i jednocześnie były wygodne w korzystaniu. Wobec tego jakie schody do domu jednorodzinnego są warte naszej uwagi?
Nie da się ukryć, że obecnie schody znajdują się na ogół w centralnym punkcie w domu. Przeglądając dostępne modele warto więc zwrócić uwagę na schody kręte, które ciekawie się prezentują, są funkcjonalne i przede wszystkim nie zajmują dużo miejsca. Doskonale sprawdzą się, jeśli na parterze dominuje przestrzeń otwarta. Mogą w takiej sytuacji stanowić ciekawą granicę między korytarzem a salonem z otwartą kuchnią. Powinniśmy natomiast zwrócić uwagę na samą konstrukcję i jej stabilność. Tego typu schody to na ogół połączenie elementów stalowych oraz drewnianych stopni. W przypadku tych drugich ważne jest, aby powierzchnia była antypoślizgowa – to dobrze wpłynie na bezpieczeństwo.

Oprócz schodów krętych warto rozważyć tradycyjne schody, które mimo, że zajmują więcej miejsca mogą być bardzo praktycznie wykorzystane. Moda na robienie w stopniach półek czy dodatkowych schowków nadal trwa, a sam pomysł jest rzeczywiście świetny. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca chociażby na korytarzu. Podobnie prezentują się schody zabiegowe, niemniej jednak zajmują one o wiele więcej miejsca. Co więcej są dość skomplikowane w konstrukcji ze względu na zmienną szerokość stopni.
Rozwiązaniem pomiędzy powyższymi modelami są schody dwubiegowe, wśród których wyróżniamy kilka rodzajów. To, czy zdecydujemy się na dwubiegowe czy łamane uzależnione jest już tylko od możliwości przestrzennych i konstrukcyjnych domu. Najbardziej popularne są oczywiście schody dwubiegowe, ponieważ są one łatwe do wykonania oraz wygodne w użytkowaniu. Jak widać dostępnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Do tego dochodzi kwestia materiału i barierki – przy wyborze najważniejsze są więc nasze potrzeby.

Zapisz