$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Legionowo

Trudno wyobrazić sobie dom wielokondygnacyjny bez konstrukcji, która umożliwiałaby przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Funkcję takiego łącznika pełnią schody, Jednak na tym ich rola wcale nie musi się kończyć. Eleganckie, dopasowane do wnętrza schody mogą pełnić także funkcję dekoracyjną, stając się jedną z największych ozdób domu. Niedoścignione pod tym względem okazują się konstrukcje z drewna, wykonane na wymiar. Dlaczego właśnie drewno sprawdza się tak dobrze w tym wypadku?

Schody drewniane Legionowo

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 51Surowiec ten wykorzystywany jest od tysięcy lat do budowy domów oraz elementów ich wyposażenia. Jego popularność miała źródło przede wszystkim w braku zamienników, powszechnej dostępności, trwałości, a także łatwości w obróbce, nawet przy użyciu prymitywnych narzędzi. Obecnie zmieniło się w zasadzie tylko to pierwsze. Istnieje wiele innych materiałów do budowy schodów. Drewno jest jednak wciąż stosunkowo powszechne, niezwykle trwałe, a dzięki nowoczesnym, precyzyjnym narzędziom można nadać mu praktycznie dowolny kształt. Możliwe stało się także łączenie go z innymi materiałami, jak metal czy szkło, co pozwala na tworzenie atrakcyjnych, niepowtarzalnych konstrukcji. Prawdziwego drewna nie zastąpi żadna imitacja. Jego naturalny wygląd oraz struktura, zdolność do absorbowania i oddawania ciepła, czy duża odporność na eksploatację to cechy charakterystyczne wyłącznie dla drewna.

Jakie schody drewniane wybrać?

Do najważniejszych kwestii należy wybór odpowiedniego gatunku drewna. Nie wszystkie się do tego nadają, ale tym nie muszą się Państwo martwić, ponieważ doświadczony producent drewnianych schodów używa wyłącznie surowców o odpowiedniej twardości, gwarantujących trwałość konstrukcji. To wciąż bardzo szeroki wybór gatunków, pomiędzy którymi najbardziej widoczną różnicą jest kolorystyka. Schody z jasnego drewna nadadzą wnętrzu lekkości i optycznie je powiększą, natomiast te z ciemnego mogą uczynić je bardziej przytulnym. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Kolejna kwestia to wybór między gotowymi schodami a tymi na wymiar. Nie da się zaprzeczyć, że schody na specjalne zamówienie prezentują się najlepiej. Projektant może wówczas uwzględnić warunki przestrzenne, dopasowując kształt schodów do danego pomieszczenia, a także nadać im niepowtarzalnego wyglądu. Jeśli interesują Państwa indywidualnie wykonane schody Legionowo to miasto, w którym takich realizacji podejmie się doświadczona firma Domański. Zachęcamy do kontaktu, celem omówienia szczegółów.