$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Oleśnica

Piękno, solidność i funkcjonalność – to zaledwie kilka zalet, jakimi charakteryzuje się drewno jako materiał. Nic więc dziwnego, że od wielu lat dużą renomą i wynikającą z niej popularnością cieszą się schody drewniane.

Oleśnica i cały Dolny Śląsk nie są pod tym względem wyjątkiem – także na tym terenie konstrukcje wykonane z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem osób wykańczających swe domy i piętrowe mieszkania. Dlaczego warto zdecydować się na montaż schodów z drewna? Spośród jakich konstrukcji można wybierać? Wyjaśniamy w poniższym tekście.

Dlaczego warto zamontować schody z drewna?

Niewątpliwą zaletą schodów z drewna jest ich naturalny urok. Schody tradycyjne kojarzą się z ciepłem i przytulnością, nadają wnętrzu domowego charakteru. Różne gatunki i kolory drzewa pozwalają dostosować konstrukcję do dowolnego wystroju wnętrza: zarówno klasycznego i eleganckiego, jak i nowoczesnego. Drewno można też śmiało połączyć z innymi materiałami, np. metalem i szkłem, tworząc w ten sposób oryginalne aranżacje.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 126Drewno jest też przyjemne, ciepłe w dotyku, a przy tym bardzo solidne i wytrzymałe, dzięki czemu stanowi inwestycję na dekady. Odpowiednio zakonserwowane i pielęgnowane zachowuje swój piękny wygląd i funkcjonalność na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat.

Najpopularniejsze rodzaje schodów drewnianych

Zaletą drewna jest też duża plastyczność materiału. To sprawia, że surowiec ten nadaje się do wykonywania różnych rodzajów schodów. Do podstawowych, a przy tym najpopularniejszych konstrukcji należą: schody drabiniaste, kręte i policzkowe.

Modele drabiniaste, zwane też ażurowymi, składają się z dwóch belek policzkowych i przymocowanych do nich stopnic. Zazwyczaj służą jako formy pomocnicze, prowadzące np. na strych lub do piwnicy. Często spotyka się też modele w wersji składanej, które po złożeniu mieszczą się w skrzynce chowanej pod sufitem.

Schody policzkowe z kolei składają się z dwóch belek policzkowych, stopnic oraz podstopnic. Wyróżniają się solidną konstrukcją, przekładającą się na bezpieczeństwo użytkowania. Ich atutem są też niewielkie gabaryty, przez co nie zajmują wiele miejsca i znakomicie nadają się do mniejszych wnętrz.

Schody drewniane Oleśnica

Schody kręte sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na wygodne, większe konstrukcje, np. w dwupoziomowych mieszkaniach. Schody spiralne zajmują niewiele przestrzeni. Wyróżniają się lekką, nowoczesną formą. Mogą utrudniać natomiast wniesienie na górną kondygnację dużych elementów, np. mebli.

Jeśli interesują Państwa wysokiej jakości, starannie wykonane i piękne schody, Oleśnica lub okolice to z kolei miejsce Państwa zamieszkania, zapraszamy do skorzystania z usług firmy Domański. Zapewniamy pełen profesjonalizm, wysokogatunkowe materiały oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej formy schodów.