$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Drewno dębowe – czym się charakteryzuje?

Dębina od wieków kojarzona jest z dużą wytrzymałością i twardością. Drewno dębowe jest odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, pęknięcia czy ścieranie, jak i na kurczenie.

Odpowiednie przygotowanie materiału, aby mogły z niego powstać niezwykle trwałe drewniane schody dębowe, polega na dokładnym wysuszeniu, co sprawia, że jest ono niepodatne na wszelkiego rodzaju pęknięcia.

Bardzo ważną zaletą drewna dębowego jest niezwykła podatność na obróbkę, taką jak np. wyginanie, sklejanie czy barwienie. W związku z tym można je wykorzystywać przy praktycznie każdym projekcie. Kolor dębu naturalnie jest szaro-żółtawy, jednak należy pamiętać, że każdy kawałek drewna charakteryzuje się swoją odmiennością, dlatego poszczególne jego fragmenty mogą się od siebie różnić. Warto wiedzieć, że dąb to drzewo długowieczne – żyje nawet do 1000 lat. Wysokość, jaką osiąga to 50 metrów, a średnica pnia wynosi od 1,5 do 2 metrów. Parametry te zależą oczywiście od jego wieku.Domański Schody

Schody z drewna dębowego – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drewniane schody dębowe są niezwykle wytrzymałe, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je we wnętrzach domów oraz obiektów publicznych, takich jak teatry, kina czy muzea. Dzięki tej właściwości można mieć pewność, że wytrzymają przez długie lata w stanie praktycznie idealnym. Bardzo istotną zaletą drewna dębowego jest jego niebanalny rysunek. Składają się na niego liczne sęki o ciemnym zabarwieniu oraz błyszcz, czyli niewielkie połyskujące plamy na powierzchni drewna. W zależności od przecięcia drewna, rysunek może być bardzo prosty lub bogaty w szczegóły. Oczywiście, schody dębowe można aranżować w praktycznie dowolny sposób – od prostych form geometrycznych, aż po bardziej wymyślne i dekoracyjne.

Serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się z naszymi dotychczasowymi realizacjami schodów dębowych oraz wykonanych z innych materiałów. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości jesteśmy do dyspozycji.