$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Wybieramy schody do domu

Wybór schodów, jak i cała aranżacja wnętrza domu do łatwych nie należy. Wpływ na decyzję ma tu bardzo dużo czynników, bo i jakość materiału ma znaczenie i sama koncepcja aranżacji. Mamy wobec tego nadzieję, że nasz artykuł ułatwi podjęcie decyzji i znacznie przyspieszy ten proces. Postaramy się zwrócić uwagę na kilka kwestii,

jakie niewątpliwie należy wziąć pod uwagę, jeśli nie wiemy, jakie schody wybrać do naszego domu. Wbrew powszechnemu przekonaniu na materiale i modelu schodów się nie kończy, dlatego przejdźmy do rzeczy.
Schody w domu mają przede wszystkim spełniać określone funkcje. Być łącznikiem między piętrami i ułatwiać codzienne życie. Jeśli więc w domu żyje sporo osób wąskie, kręte schody, mimo swego uroku, nie sprawdzą się najlepiej. Mogą wręcz stać się dość ryzykownym miejscem w całym domu. To, w jaki sposób funkcjonuje nasza rodzina ma duże znaczenie w wyborze schodów. Mimo wszystko tradycyjne schody sprawdzają się na ogół najlepiej, ponieważ są najbezpieczniejsze. Oczywiście jest też druga strona medalu, która wiąże się z wielkością domu. Nie da się ukryć, że w przypadku małych przestrzeni szukamy wszelkich rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce. I w tym właśnie przypadku wygrywają schody kręte. Przy wyborze trzeba jednak wziąć pod uwagę oba czynniki, aby wybrać model, który faktycznie spełni swoje zadanie.
Kolejną kwestią jest oczywiście materiał. W przypadku schodów wewnętrznych na ogół dominuje drewno, ponieważ nie tylko pięknie się prezentuje, ale także nadaje całej aranżacji bardzo ciepłego, typowo domowego nastroju. Warto natomiast głębiej zastanowić się nad rodzajem drewna oraz tym, czy schody mają być w połysku, czy w macie. Co więcej warto zadbać o to, aby były pokryte antypoślizgowym lakierem, który zminimalizuje ryzyko wywrotki podczas szybkich kursów między piętrami. Jednym z istotnych elementów schodów jest oczywiście barierka, której także warto poświęcić więcej uwagi. Powinna być stabilna, aby faktycznie spełniać swoje zadanie. Korzystać z niej będą wszyscy, zarówno starsi, jak i młodsi domownicy dlatego dobrze, aby była uniwersalna.

Zapisz