Schody wykonane z drewna egzotycznego

Schody hebanowe z podświetleniem LED

Zalety schodów z drewna egzotycznego

inna perspektywa schodów z hebanu
Jakie schody drewniane powinniśmy wybrać do naszego domu lub mieszkania? Rzeczami które jako pierwsze mogą przyjść do głowy to funkcjonalność schodów – wynikająca z maksymalnie wykorzystującego daną przestrzeń projektu; wykonanie z wysokiej jakości materiału – ponieważ to właśnie wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji drewno będzie nam służyło przez parędziesiąt lat, oraz elegancki design, który ma być wpasowany w wystrój pomieszczenia, i sprawiający że staje się ono „kompletne”.

Te wszystkie cechy spełniają drewna egzotyczne. Cechujące się niespotykanymi wśród rodzimych gatunków wskaźnikami wytrzymałości i odporności na ścieranie, gwarantujące intensywne i głębokie kolory, w przypadku niektórych gatunków drewna łatwo formowalne i nadające się do wykończeń i zdobień.

Drewno egzotyczne a drewno krajowe

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu praktycznie każdego rodzaju zleceń, wiemy jakie rodzaje drewna nadają się do konkretnych zleceń. Materiał o konkretnej twardości i właściwościach ścieralnych znajdziemy zarówno w przypadku drewna krajowego jak i egzotycznego. Główną różnicą okazuje się głębia koloru i barwa. Nie licząc gatunków słynących ze swojej wytrzymałości – takich jak mahoń, lub miękkości i łatwości formowania (sambal), większość parametrów jest dosyć zbliżona. Drewno egzotyczne potrafi nadać wnętrzu niezwykły charakter, a w dobie współczesnego transportu, jego ceny są dosyć mocno zbliżone do regionalnych odmian. Jeżeli Państwa schody mają służyć przez wiele lat, nie tylko jako element funkcjonalny, ale niejako „tworzący” przestrzeń – mocno polecamy te unikalne w Polsce rozwiązanie.

Funkcjonalne i piękne schody z drewna egzotycznego

Funkcjonalność schodów to bardzo ważny aspekt, gdyż osoby korzystający z nich na co dzień mają być zadowolone nie tylko z wyglądu ale głównie z użytkowania. To bardzo ważne by już na etapie wstępnego projektowania zadbać o to by schody były funkcjonalne. Z kolei ogólna estetyka schodów to rzecz jasna głównie zasługa specjalistów zajmujących się produkcją. Jednak nawet najwięksi fachowcy nie zdziałają cudów jeśli nie będą mieli odpowiedniego materiału do produkcji. Dlatego też odpowiedni wygląd i jakość zapewnia drewno egzotyczne. Schody z drewna egzotycznego to właśnie jakość, której szukają najbardziej wymagający klienci. Dzięki zastosowaniu takiego drewna, można uzyskać w schodach głęboki kolor i strukturę, która może zupełnie różnić się od drewna krajowego.
Warto zainteresować się możliwościami realizacji Państwa projektów przy pomocy drewna egzotycznego, jego jakość połączona z ceną, może Państwa pozytywnie zaskoczyć, a realizacja potrafi powalić na kolana.