Schody drewniane wykonane z jesionu

Schody drewniane - jesion Drewniane schody - jesion Jesionowe schody drewniane

Drewniane schody jesionowe

Prezentowane powyżej schody zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna jesionowego w kolorze naturalnym. Jesion to wytrzymałe i ciężkie drewno – które można swobodnie wyginać i formować po ścięciu, a dzięki wykorzystaniu go w suchych i ciepłych pomieszczeniach, może być równie twardy i odporny co dąb. Jesionowe schody to klasyka, potrafiąca rozświetlić każde pomieszczenie. Jasny i bogaty kolor drewna, wraz ze wspomnianą już twardością i zdolnością do modelowania, umożliwiają stworzenie lekkich i finezyjnie wykończonych schodów.

Jesionowo – stalowa balustrada łącząca trwałość metalu i elegancję drewna

Balustrada została wykonana poprzez połączenie drewna jesionowego i patynowanej na wygląd starego złota, ręcznie kutej stali. Cała konstrukcja swoją lekkość zawdzięcza zabiegom takim jak brak podstopni i szeroki bieg – uzyskany w ten sposób prześwit podkreśla lekki kremowy kolor ścian i idealnie wpasowuje się w przestrzeń. Prezentowane na zdjęciach jesionowe schody łącząc ze sobą drewno i stal, idealnie wpasowują się w przestrzeń zarówno elegancji jak i nowoczesności. Z tego samego materiału wykonana została również drewniana obudowa krawędzi stropu – pięknie korespondująca z kolorem balustrady i dyskretnie „osadzająca” przestrzenną jesionową konstrukcję.

Wykończenie konstrukcji drewnianymi, jesionowymi elementami

Otwór w stropie został zabezpieczony balustradą wykończoną w sposób identyczny co w przypadku schodów. Podczas wybierania odpowiedniego projektu schodów, niezwykle ważnym elementem okazała się duża ilość miejsca, pozwalająca na pełne zagospodarowanie danej przestrzeni, oraz realizację projektu zakładającą gustowne i angażujące wykonanie jesionowych schodów które upiększą wnętrze na dekady. Prezentowane schody zostały zamontowane w domu jednorodzinnym i prowadzą na piętro domu. Dana nam do zagospodarowania przestrzeń, wspólnie konsultowany projekt, oraz zaufanie jakim nas obdarzono zaowocowało piękną konstrukcją drewnianych schodów z jesionu.

1 komentarz

  1. Beata Murlewska pisze:

    Witam!
    jestem zainteresowana tymi schodami,proszę mi odpisać czy pomiar i wycena w woj. wielkoposkim miejscowość Miejska Górka jest możliwy?

Komentarze są wyłączone