$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody jesionowe

Prezentowane powyżej schody jesionowe zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna jesionowego w kolorze naturalnym. Jesion to wytrzymałe i ciężkie drewno – które można swobodnie wyginać i formować po ścięciu, a dzięki wykorzystaniu go w suchych i ciepłych pomieszczeniach, może być równie twardy i odporny co dąb.

Schody z jesionu to klasyka, potrafiąca rozświetlić każde pomieszczenie. Jasny i bogaty kolor drewna, wraz ze wspomnianą już twardością i zdolnością do modelowania, umożliwiają stworzenie lekkich i finezyjnie wykończonych schodów.

Jesionowo – stalowa balustrada łącząca trwałość metalu i elegancję drewna

jesion schody, schody drewniane jesionBalustrada została wykonana poprzez połączenie drewna jesionowego i patynowanej na wygląd starego złota, ręcznie kutej stali. Cała konstrukcja swoją lekkość zawdzięcza zabiegom takim jak brak podstopni i szeroki bieg – uzyskany w ten sposób prześwit podkreśla lekki kremowy kolor ścian i idealnie wpasowuje się w przestrzeń. Prezentowane na zdjęciach schody jesionowe łącząc ze sobą drewno i stal, idealnie wpasowują się w przestrzeń zarówno elegancji jak i nowoczesności. Z tego samego materiału wykonana została również drewniana obudowa krawędzi stropu – pięknie korespondująca z kolorem balustrady i dyskretnie „osadzająca” przestrzenną jesionową konstrukcję.

Wykończenie konstrukcji drewnianymi, jesionowymi elementami

Otwór w stropie został zabezpieczony balustradą wykończoną w sposób identyczny co w przypadku schodów. Podczas wybierania odpowiedniego projektu schodów, niezwykle ważnym elementem okazała się duża ilość miejsca, pozwalająca na pełne zagospodarowanie danej przestrzeni, oraz realizację projektu zakładającą gustowne i angażujące wykonanie jesionowych schodów które upiększą wnętrze na dekady. Prezentowane schody jesionowe zostały zamontowane w domu jednorodzinnym i prowadzą na piętro domu. Dana nam do zagospodarowania przestrzeń, wspólnie konsultowany projekt, oraz zaufanie jakim nas obdarzono zaowocowało piękną konstrukcją drewnianych schodów z jesionu.

Schody drewniane jesionowe – cenne właściwości jesionu

Domański SchodySchody jesionowe to doskonała pozycja pośrednia, zapewniająca dobry stosunek ceny do jakości. Charakterystyczna budowa drewna jesionowego wpływa na to, że jest ono równocześnie twarde i sprężyste. Doskonale nadaje się zatem do budowy schodów wewnętrznych do domu czy mieszkania, gdyż swoboda wyginania pozwala tworzyć ciekawe konstrukcje, które są też bardzo odporne i w suchych oraz ciepłych pomieszczeniach sprawdzą się równie dobrze jak dąb. Ze względu na dość jasny kolor jesionu schody z tego surowca pasują nawet do ciemnych i słabo oświetlonych wnętrz. Nieregularne odcienie sprawiają, że schody z jesionu są dekoracyjne i ożywiają pomieszczenie. Pomimo twardości i ciężaru drewna, jesion nie sprawia problemu w obróbce, co pozwala na szybki czas wykonania schodów.

Jak dbać o schody z jesionu?

Duże znaczenie dla trwałości schodów jesionowych ma ich odpowiednie wykończenie. Profesjonalne wykonanie schodów z jesionu przez naszą firmę to gwarancja, że schody jesionowe będą zachowywały swoje pierwotne właściwości. Podczas użytkowania trzeba mieć na uwadze, że szczególne niebezpieczeństwo dla drewna jesionowego stanowi podwyższona wilgotność, która może przyczyniać się do niszczenia schodów. Zatem, aby ochronić drewniane schody jesionowe przed niszczeniem konieczna jest impregnacja. Zaleca się regularne lakierowanie schodów z jesionu.

Cena schodów drewnianych jesionowych

Domański SchodyJeżeli o schody drewniane jesion jest optymalnym rozwiązaniem cenowym. Jesion jest tańszym drewnem od dębu, natomiast jest to wybór satysfakcjonujący ze względu na wytrzymałość i estetykę. W przypadku drewna takiego jak jesion schody będą kilka tysięcy tańsze od schodów dębowych podobnej wielkości. W celu poznania orientacyjnej ceny schodów jesionowych wraz z montażem zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Indywidualnie przygotujemy ofertę proponując najlepszą cenę za schody jesionowe. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku balustrady z jesionu.

Podsumowując, schody drewniane jesionowe są najczęściej wybierane obok schodów drewnianych dębowych. Są doskonałą propozycją dla osób, którym zależy na dekoracyjności, dobrej wytrzymałości i optymalnej cenie.
Polecamy także schody z drewna egzotycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ SCHODÓW oraz GALERIĄ ZDJĘĆ REALIZACJI.

Zapisz