$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Bielsko Biała

W starym budownictwie schody nie były doceniane – służyły jedynie do przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami i zwykle były chowane w przytłaczających klatkach schodowych. W obecnych czasach ich znaczenie bardzo się rozszerzyło. Stanowią one bardzo istotny element aranżacji wnętrza, szczególnie w wyjątkowo estetycznej wersji drewnianej. Jakie są inne korzyści wynikające z montażu schodów z drewna?

Drewniane schody Bielsko Biała i okolice – zaletyDomański nowoczesne schody wewnętrzne

Niewątpliwą zaletą drewnianych schodów jest ich naturalność oraz nieodparty urok. Nadają one wnętrzom przytulność i ciepło. Samo drewno jest również miłe i przyjemne w dotyku. Ze względu na szerokie możliwości konstrukcyjne, a także bogaty wybór różnych gatunków drewna, można bez trudu dobrać wersję najbardziej odpowiednią do stylistyki domu. Ponadto drzewo można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami, takimi jak stal czy szkło, uzyskując w ten sposób ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Dzięki właściwemu doborowi koloru drzewa, można uzyskać pożądane efekty, np. rozświetlenia wnętrza dzięki jasnemu drewnu, z kolei odcienie ciemniejsze sprawdzą się, gdy chcemy wyeksponować i zwrócić szczególną uwagę na ten element domu.

Odpowiednio zaprojektowane oraz zamontowane schody, regularnie pielęgnowane i impregnowane specjalistycznymi środkami, utrzymują swój świetny wygląd oraz przede wszystkim funkcjonalność przez dziesięciolecia.

Czy schody z drewna mają wady?

Tak jak każdy rodzaj schodów, również te wykonane z drewna mają pewne minusy. Są one jednak na tyle nieduże, że nie powinny wpływać znacząco na decyzję o wyborze schodów z drewna do domu. Nabywając drewniane schody, trzeba liczyć się więc z dość wysoką ceną, a także z często długim oczekiwaniem na ich wykonanie. Posiadając wybrany model, należy z kolei pamiętać o ich systematycznej konserwacji odpowiednimi środkami.

Pomimo kilku wad, zalet wynikających z wyboru schodów z drewna jest jednak więcej. Dlatego jeśli interesują Państwa najwyższej jakości, eleganckie i stylowe drewniane schody Bielsko Biała jest tylko jednym z miast, na terenie którego z sukcesem od lat działa nasza firma. Zapewniamy w pełni profesjonalne usługi oraz fachowe doradztwo.

Producent schodów w Bielsku Białej

Firma Domański ma ponad czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji drewnianych schodów. Przez ten czas zrealizowaliśmy niezliczoną ilość zleceń, z których efektami można zapoznać się dzięki zamieszczonej na stronie galerii. Do każdego klienta pochodzimy indywidualnie, starając się jak najlepiej zrozumieć jego potrzeby. Działamy na terenie całego kraju, więc jeśli interesują Państwa schody drewniane w Bielsku Białej, z przyjemnością podejmiemy się takiego zlecenia.

Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych usług? Ponieważ poza wspomnianym już doświadczeniem i podejściem do klienta, możemy zaoferować kompleksowe usługi, obejmujące wszystkie etapy takiej realizacji. Współpracę zaczynamy od poznania oczekiwań inwestora względem wyglądu schodów, ich kształtu, kolorystyki czy rozmiarów, ale także umiejscowienia w domu. Służymy też wszelkimi radami, które pomogą lepiej wpasować schody w dostępną przestrzeń. Następnie dokonujemy niezbędnych pomiarów i przystępujemy do etapu produkcji, wykorzystując najwyższej jakości materiały i narzędzia, starannie nadzorując ten proces. Na tym jednak nasza rola się nie kończy. Dostarczamy też wszystkie elementy na miejsce prac oraz dokonujemy profesjonalnego montażu, od którego zależy trwałość konstrukcji.

Schody w Bielsku Białej

Podobnie jak w innych śląskich miastach, mieszkańcy Bielska-Białej coraz częściej traktują schody jako element nie tylko funkcjonalny, lecz także dekoracyjny. Z tego względu nierzadko decydują się na schody wykonane z prawdziwego drewna, którego walorów nie zastąpi żaden inny materiał. Jeśli jednak komuś zależy na naprawdę atrakcyjnym wyglądzie, to powinien pamiętać, że liczy się nie tylko jakość surowca, ale też poziom wykonania. Niektóre firmy oferują gotowe drewniane schody do domu, które wystarczy tylko przewieźć, złożyć i zamontować. Tego typu produkty nie dorównują jednak konstrukcjom wykonanym na wymiar. Wyłącznie te ostatnie dają możliwość idealnego dopasowania schodów do wnętrza, najlepiej wykorzystując dostępną przestrzeń. To także szansa na nadanie temu elementowi unikalnego charakteru. Oczywiście, w zależności od upodobań mieszkańców i dominującego w ich domu wystroju, najlepiej mogą sprawdzić się bardzo ascetyczne konstrukcje. Wielu inwestorów decyduje się jednak na schody o niepowtarzalnych kształtach, z krętymi stopniami oraz bogato zdobioną balustradą. Drewno to materiał, który pozwala na dowolne formowanie, dlatego wygląd schodów ograniczają jedynie oczekiwania klienta oraz wyobraźnia projektanta.

Polecamy również:

schody wewnętrzne cenaczym pomalować schody drewniane na zewnątrz eleganckie schody wewnętrzne