$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Bielsko Biała

W starym budownictwie schody nie były doceniane – służyły jedynie do przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami i zwykle były chowane w przytłaczających klatkach schodowych. W obecnych czasach ich znaczenie bardzo się rozszerzyło. Stanowią one bardzo istotny element aranżacji wnętrza, szczególnie w wyjątkowo estetycznej wersji drewnianej. Jakie są inne korzyści wynikające z montażu schodów z drewna?

Drewniane schody Bielsko Biała i okolice – zaletyDomański nowoczesne schody wewnętrzne

Niewątpliwą zaletą drewnianych schodów jest ich naturalność oraz nieodparty urok. Nadają one wnętrzom przytulność i ciepło. Samo drewno jest również miłe i przyjemne w dotyku. Ze względu na szerokie możliwości konstrukcyjne, a także bogaty wybór różnych gatunków drewna, można bez trudu dobrać wersję najbardziej odpowiednią do stylistyki domu. Ponadto drzewo można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami, takimi jak stal czy szkło, uzyskując w ten sposób ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Dzięki właściwemu doborowi koloru drzewa, można uzyskać pożądane efekty, np. rozświetlenia wnętrza dzięki jasnemu drewnu, z kolei odcienie ciemniejsze sprawdzą się, gdy chcemy wyeksponować i zwrócić szczególną uwagę na ten element domu.

Odpowiednio zaprojektowane oraz zamontowane schody, regularnie pielęgnowane i impregnowane specjalistycznymi środkami, utrzymują swój świetny wygląd oraz przede wszystkim funkcjonalność przez dziesięciolecia.

Czy schody z drewna mają wady?

Tak jak każdy rodzaj schodów, również te wykonane z drewna mają pewne minusy. Są one jednak na tyle nieduże, że nie powinny wpływać znacząco na decyzję o wyborze schodów z drewna do domu. Nabywając drewniane schody, trzeba liczyć się więc z dość wysoką ceną, a także z często długim oczekiwaniem na ich wykonanie. Posiadając wybrany model, należy z kolei pamiętać o ich systematycznej konserwacji odpowiednimi środkami.

Pomimo kilku wad, zalet wynikających z wyboru schodów z drewna jest jednak więcej. Dlatego jeśli interesują Państwa najwyższej jakości, eleganckie i stylowe drewniane schody Bielsko Biała jest tylko jednym z miast, na terenie którego z sukcesem od lat działa nasza firma. Zapewniamy w pełni profesjonalne usługi oraz fachowe doradztwo.

Polecamy również:

schody wewnętrzne cenaczym pomalować schody drewniane na zewnątrz eleganckie schody wewnętrzne