$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Kraków

W każdym domu, gdzie znajduje się poddasze lub piętro, trzeba zamontować odpowiednie schody. Warto dobrze przemyśleć ich wybór. Niektóre warianty zagwarantują Państwo wygodę i dodatkową przestrzeń, którą można dowolnie spożytkować. W dalszej części zostaną przedstawione modele schodów, będących znakomitym rozwiązaniem nie tylko na poddaszu.

Schody jednobiegunowe

Modele jednobiegunowe szczególnie sprawdzają się, kiedy zamierzamy wstawić je pomiędzy belkami stropu. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie można przymocować schody w dowolnym miejscu. Najczęściej zaleca się montowanie ich w centralnej części poddasza oraz na korytarzu.Domański Schody

Schody z dolnym zabiegiem

Cechą charakterystyczną schodów z dolnym zabiegiem jest to, że powinny być one usytuowane w pobliżu zewnętrznej ściany, np. w salonie, a także na środku poddasza. Ta zasada wynika z tego, że zazwyczaj w centralnej części jest największa wysokość. Nie można również zapomnieć o tym, że są to bardzo ekonomiczne oraz proste schody Kraków to nie jedyne miejsce, gdzie bez większego problemu można zamówić właśnie takie modele.

Kręcone schody na poddasze

Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce, to kręcone czy też spiralne schody będą doskonałą opcją. Ich sekret polega na tym, że na planie zaczynają się zazwyczaj dokładnie w tym samym miejscu, co w rzeczywistości. W dodatku można dopasować je do każdego stylu.

Schody dwubiegunowe

Kiedy szczególnie liczy się wygoda mieszkańców, niezawodne okażą się schody dwubiegunowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich bieg składa się z dwóch części, które zostają rozdzielone spocznikiem. Dzięki temu podczas wchodzenia lub schodzenia istnieje możliwość zmiany kierunku o nawet 180‎°. Świetnie sprawdzają się w domach, zamieszkałych przez dzieci lub osoby starsze.

Jakie schody warto wybrać na poddasze i piętro?

Dziś większość schodów wytwarzana jest z drewna bądź ewentualnie z metalu. Wiele osób, pragnąc zaoszczędzić i uzyskać bardziej unikalny efekt, rezygnuje z poręczy lub nawet balustrady. Z kolei na poddasze nadal wybierane są składane schody Kraków nie jest w tym przypadku wyjątkiem, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu modele są mniej komfortowe, ale za to można dzięki nim zaoszczędzić naprawdę dużo przestrzeni.