$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Sosnowiec

Są elementem, bez którego budowa piętrowych domów nie miałaby racji bytu. Funkcjonalność stanowi ich podstawową cechę, ale powinny być też bezpieczne i dopasowane do wnętrza. Budując dom, często niesłusznie, nie przykładamy do nich wiele wagi. Jaka jest więc definicja idealnych schodów?

Solidne i piękne – dobre schody to podstawa domu

Pokonujemy je wiele razy w ciągu doby. Schodzimy do kuchni na posiłki, do salonu, wchodzimy na górę do sypialni. Korzystamy z nich my, ale też dzieci, dla których często spacer po schodach to najlepsza zabawa. Dlatego tak ważne jest, aby schody w domu były bezpieczne i dobrze wykonane. Jeżeli szukają Państwo solidnych specjalistów, którzy wykonają dla Państwa schody Sosnowiec to miejsce, gdzie działa firma Domański. Dzięki współpracy naszych architektów i doświadczonych monterów, a także wsłuchaniu się w Państwa potrzeby, wspólnie stworzymy schody marzeń. Nasi projektanci mogą wykonać zarówno schody nowoczesne, jak i te bardziej ozdobne lub wręcz rustykalne. Będziemy z Państwem od początku – od etapu projektu, aż do ostatnich szlifów.Domański Schody

Szlachetne surowce oraz profesjonalny montaż

Pracujemy na najbardziej solidnych, ale też najpiękniejszych gatunkach drewna, takich jak:

– dąb,

– jesion,

– drewna egzotyczne.

Warto zaznaczyć, że wykorzystywane przez nas drewno posiada pierwszą klasę jakości. Dąb to gatunek, z którego bardzo często wykonuje się podłogi. Jest więc niezwykle odporny na ścieranie, ale też kurczenie się. Z kolei jesion znany jest ze swej twardości i sprężystości. Gatunki te występują w wielu wersjach po względem odcieni i usłojenia. Dzięki tym i wielu innym właściwościom drzewa te doskonale nadają się do tworzenia schodów. Jeśli dodamy do tego pracę naszych specjalistów, otrzymamy bezpieczne i piękne schody, idealnie dopasowujące się do Państwa wnętrza i potrzeb.

Tworzą Państwo dom, w którym planujecie mieszka przez długie lata? Gwarantujemy, że nasze schody przetrwają je razem z Państwem. Na rynku firm tworzących schody Sosnowiec jest miejscem, w którym możemy zamontować schody.

Schody drewniane w Sosnowcu

Idealnie stworzony projekt schodów, pasujący do wystroju i osobowości domowników, może idealnie podkreślić charakter domu. Szczególny urok jako trwały surowiec do budowy schodów ma naturalne drewno. Ponadto drewno należy do materiałów zrównoważonych, przyjaznych środowisku. Jest też wyjątkowo niepowtarzalne. Każdy rodzaj drewna ma swój własny charakter. Pochodzenie, usłojenie, kolor i ekspozycja na światło decydują o efekcie. Producent schodów w Sosnowcu, firma Domański, ma w swojej ofercie dąb, jesion oraz egzotyczne gatunki drewna.

Dlaczego drewniane schody są wyjątkowe?

Drewno jest tak różnorodne, jak różne są gatunki drzew. Wybór właściwego drewna na schody to przede wszystkim kwestia wytrzymałości, trwałości, wyglądu, odpowiedzialności ekonomicznej i etycznej oraz kosztów.  Na świecie istnieje ponad 60 000 gatunków drzew. Do budowy schodów najlepsze jest drewno szczególnie twarde i trwałe. Około 300 gatunków stało się cennym surowcem  w budownictwie ze względu na swoje właściwości. Przy budowie schodów w Europie Środkowej wykorzystuje się rodzime gatunki liściaste, takie jak dąb, buk, jesion, brzoza, klon, wiąz, czereśnia, orzech oraz robinia i kasztan jadalny. Są to gatunki o dużej twardości. Drzewa iglaste mają mniejszą gęstość i wytrzymałość, ale gatunki takie jak jodła, świerk, sosna i modrzew są również używane na schody drewniane. W Sosnowcu, gdzie schody produkuje firma Domański, schody z drewna drzew iglastych dopełniają wystroju wnętrz w stylu skandynawskim.

Czy drewniane schody do domu są ekologiczne?

Dużą popularnością jako materiał do produkcji schodów cieszą się drewna egzotyczne. Wykorzystanie i zastosowanie drewna z lasów tropikalnych jest etyczne, ponieważ stosuje się certyfikat pochodzenia FSC. Oznacza on, że materiał jest legalny i gwarantuje odnawianie lasu. Od czasu, kiedy stosuje się ten certyfikat wzrosła popularność drewna egzotycznego na schody w  Sosnowcu oraz każdym innym mieście w Polsce. Klienci firmy Domański cenią wiarygodność i bezpieczeństwo pochodzenia materiału. Warto wiedzieć, że każda drewniana konstrukcja schodów wiąże tyle CO2, ile zawiera jeden m³ drewna. To dlatego schody z litego drewna są najbardziej ekologicznym wyborem.

Wybór drewna na schody

Ogólna dbałość o cały łańcuch dostaw ma decydujące znaczenie dla jakości drewna. Profesjonalne firmy zajmujące się budową drewnianych schodów z uwagą zajmują się wyborem, zakupem, testowaniem i przechowywaniem tarcicy. Takie podejście oznacza, że schody nie tylko długo zachowują unikalny wygląd, ale także nie stracą nic ze swojej funkcjonalności.