$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Ruda Śląska

Schody z drewna są eleganckim i funkcjonalnym elementem każdego, piętrowego domu. W zależności od użytego gatunku drzewa, a także formy schodów, mogą nadać wnętrzom określony charakter. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór różnych typów schodów. Spośród jakich rodzajów można wybierać? Podpowiadamy w poniższym tekście.

Rodzaje schodów z drewna

Do podstawowych konstrukcji drewnianych należą modele kręte, policzkowe oraz drabiniaste.

Pierwszy rodzaj zabiera niewiele przestrzeni, dlatego też jest zazwyczaj montowany tam, gdzie na duże i szerokie schody nie ma miejsca lub też nie zostały one w ogóle przewidziane w projekcie, np. na strych. Sprawdzą się również w dwukondygnacyjnych mieszkaniach o stosunkowo niewielkich powierzchniach, w których każdy metr kwadratowy przestrzeni jest cenny. Decydując się na nie, należy się niestety liczyć z ewentualnymi trudnościami podczas wnoszenia na piętro mebli bądź innych większych przedmiotów.Domański Schody

Schody drabiniaste składają się z dwóch belek policzkowych i przymontowanych do nich stopnic. Są to modele ażurowe, zwykle wykorzystywane jako schody pomocnicze prowadzające na strych albo do piwnicy. Mogą występować w wersji składanej.

Policzkowe schody składają się z kolei z podstopnic, stopnic i dwóch belek policzkowych. Charakteryzują się solidną konstrukcją. Są wygodne w użytkowaniu, a przy tym bezpieczne. Znajdą zastosowanie zarówno w dużych, jak i mniejszych wnętrzach.

Polecane drewniane schody Ruda Śląska i okolice

Dużą renomą oraz związaną z nią popularnością już od lat cieszą się właśnie drewniane schody Ruda Śląska i cały Śląsk nie są w tym względzie wyjątkiem – również na tym obszarze schody wykonane z drewna spotykają się z wielkim zainteresowaniem osób wykańczających swoje domy lub piętrowe mieszkania. Wszystkim osobom poszukującym wysokiej jakości wykonania i montażu różnego rodzaju schodów z drewna, polecamy nasze usługi. Zapewniamy pełen profesjonalizm, znakomitą klasę używanych materiałów oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego gatunku drewna i formy schodów.