$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Ruda Śląska

Schody z drewna są eleganckim i funkcjonalnym elementem każdego, piętrowego domu. W zależności od użytego gatunku drzewa, a także formy schodów, mogą nadać wnętrzom określony charakter. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór różnych typów schodów. Spośród jakich rodzajów można wybierać? Podpowiadamy w poniższym tekście.

Rodzaje schodów z drewna

Do podstawowych konstrukcji drewnianych należą modele kręte, policzkowe oraz drabiniaste.

Pierwszy rodzaj zabiera niewiele przestrzeni, dlatego też jest zazwyczaj montowany tam, gdzie na duże i szerokie schody nie ma miejsca lub też nie zostały one w ogóle przewidziane w projekcie, np. na strych. Sprawdzą się również w dwukondygnacyjnych mieszkaniach o stosunkowo niewielkich powierzchniach, w których każdy metr kwadratowy przestrzeni jest cenny. Decydując się na nie, należy się niestety liczyć z ewentualnymi trudnościami podczas wnoszenia na piętro mebli bądź innych większych przedmiotów.Domański Schody

Schody drabiniaste składają się z dwóch belek policzkowych i przymontowanych do nich stopnic. Są to modele ażurowe, zwykle wykorzystywane jako schody pomocnicze prowadzające na strych albo do piwnicy. Mogą występować w wersji składanej.

Policzkowe schody składają się z kolei z podstopnic, stopnic i dwóch belek policzkowych. Charakteryzują się solidną konstrukcją. Są wygodne w użytkowaniu, a przy tym bezpieczne. Znajdą zastosowanie zarówno w dużych, jak i mniejszych wnętrzach.

Polecane drewniane schody Ruda Śląska i okolice

Dużą renomą oraz związaną z nią popularnością już od lat cieszą się właśnie drewniane schody Ruda Śląska i cały Śląsk nie są w tym względzie wyjątkiem – również na tym obszarze schody wykonane z drewna spotykają się z wielkim zainteresowaniem osób wykańczających swoje domy lub piętrowe mieszkania. Wszystkim osobom poszukującym wysokiej jakości wykonania i montażu różnego rodzaju schodów z drewna, polecamy nasze usługi. Zapewniamy pełen profesjonalizm, znakomitą klasę używanych materiałów oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego gatunku drewna i formy schodów.

Schody Ruda Śląska – rodzaj konstrukcji a koszty

Typ konstrukcji schodów stanowi dla ich przyszłego właściciela jeden z pierwszych czynników wyboru. Ich rodzaj należy rozważyć na długo przed tym, kiedy zaczniemy zastanawiać się nad stylem, kolorystyką poszczególnych elementów, kształtem balustrady czy zastosowanych materiałach. Od tego, jaką formę przybiorą schody, uzależniona będzie zajmowana przez nie przestrzeń, a także wygoda oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.

W przypadku klientów, którzy posiadają mocno ograniczoną przestrzeń, problem rozwiązuje się nie jako sam. Wówczas jedynym sensownym rozwiązaniem wydają się być opisywane wcześniej kręte schody drewniane Ruda Śląska jest jednym z tych miast Polski, gdzie świadczymy nasze usługi w tym zakresie. Klienci z tych okolic, mogą zwykle dość swobodnie wybierać pomiędzy różnymi rodzajami schodów i wówczas najczęściej cena staje się głównym kryterium.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 85

Do najtańszych opcji należą konstrukcje składające się z samych stopni oraz podstopni układanych bezpośrednio na betonowym profilu. Nieco droższe, ale przy tym również bardziej atrakcyjne wizualnie są schody belkowe, opierające się tzw. belce policzkowej.

Następne w kolejności pod względem ceny są modele półkowe (bazujące na osadzanych w ścianach specjalnych profilach metalowych), a także przypominające swobodnie spływającą z góry wstęgę materiału schody dywanowe. Ruda Śląska i sąsiadujące z nią miejscowości stanowią obszar, w obrębie którego to niesamowicie efektowne rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością.

Za relatywnie najdroższe uchodzą z kolei schody wachlarzowe o niestandardowym, mocno skomplikowanym kształcie – ich uzyskanie wiąże się najczęściej z koniecznością gięcia poszczególnych elementów konstrukcji, co odbija się na finalnych kosztach przedsięwzięcia. W praktyce jednak należy mieć na uwadze, że to ile faktycznie zapłacimy za konkretny rodzaj schodów, w dużym stopniu zależy także od uczciwości i profesjonalizmu, jakimi odznacza się dany producent schodów Ruda Śląska jest miastem, którego mieszkańców od lat obsługujemy w sposób w pełni satysfakcjonujący zarówno pod względem otrzymywanej przez nich jakości, jak i w zakresie koniecznych do zainwestowania środków.