$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Pruszków

Osoby decydujące się na budowę albo zakup domu dwukondygnacyjnego, w pewnym momencie stają przed decyzją dotyczącą wyboru rodzaju oraz kształtu schodów. Powinny być one wygodne, bezpieczne oraz estetyczne.

Producenci proponują klientom wiele możliwości kształtów czy materiałów, z których mogą być wykonane schody Pruszków oraz okoliczne miejscowości to obszar, na którym szczególną popularnością cieszą się modele wykonane z drewna. Zainteresowaniem wśród odbiorców mogą się też poszczycić nowoczesne schody metalowe. Który rodzaj wybrać? Jakie są zalety i wady obu typów schodów?

Drewniane schody Pruszków i okolice

Schody drewniane to najczęściej wybierane rozwiązania do domów. Nic dziwnego – są synonimem elegancji oraz trwałości. Drewno cechuje uniwersalność, dzięki której z powodzeniem można wykonać drewniane schody spiralne, tradycyjne proste, gięte oraz innego typu. Szeroki wybór gatunków oraz kolorów (począwszy od drzewa białego, aż po bardzo ciemne, niemal czarne drewno egzotyczne) pozwala z kolei na dopasowanie schodów do dowolnego wnętrza – utrzymanego zarówno w klasycznej, jak też nowoczesnej aranżacji. Ponadto przy odpowiednim zabezpieczeniu oraz prawidłowej pielęgnacji, schody z drewna bez trudu zachowają swój estetyczny wygląd oraz przede wszystkim niezmienną funkcjonalność przez dziesiątki lat.Domański schody krecone drewniane

Schody metalowe

Korzyścią wynikającą z wyboru schodów stalowych jest z pewnością ich świetna wytrzymałość. Ten rodzaj konstrukcji cechuje się dużą odpornością na wilgoć, rdzę oraz uszkodzenia mechaniczne, a także znakomitą stabilnością. Najlepiej prezentuje się w otoczeniu utrzymanym w stylistyce industrialnej albo minimalistycznej, ewentualnie może być też montowany we wnętrzach tradycyjnych, na zasadzie kontrastu. W przeciwieństwie do schodów z drewna, model ten nie może się jednak poszczycić tak dużą uniwersalnością czy kolorystyką, co niestety znacznie ogranicza możliwości aranżacyjne.

Jak można zauważyć, zarówno schody z drewna, jak też ze stali swoje zalety. Osoby, którym podobają się obie opcje, mogą ewentualnie zdecydować się na model łączony – schody z drewna wyposażone w stalowe barierki. To również estetyczne, eleganckie, a przy tym trwałe rozwiązanie.

Polecamy także:

schody drewniane zdjęciaschody drewniane jesionoweschody producent