$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Pruszków

Osoby decydujące się na budowę albo zakup domu dwukondygnacyjnego, w pewnym momencie stają przed decyzją dotyczącą wyboru rodzaju oraz kształtu schodów. Powinny być one wygodne, bezpieczne oraz estetyczne.

Producenci proponują klientom wiele możliwości kształtów czy materiałów, z których mogą być wykonane schody Pruszków oraz okoliczne miejscowości to obszar, na którym szczególną popularnością cieszą się modele wykonane z drewna. Zainteresowaniem wśród odbiorców mogą się też poszczycić nowoczesne schody metalowe. Który rodzaj wybrać? Jakie są zalety i wady obu typów schodów?

Drewniane schody Pruszków i okolice

Schody drewniane to najczęściej wybierane rozwiązania do domów. Nic dziwnego – są synonimem elegancji oraz trwałości. Drewno cechuje uniwersalność, dzięki której z powodzeniem można wykonać drewniane schody spiralne, tradycyjne proste, gięte oraz innego typu. Szeroki wybór gatunków oraz kolorów (począwszy od drzewa białego, aż po bardzo ciemne, niemal czarne drewno egzotyczne) pozwala z kolei na dopasowanie schodów do dowolnego wnętrza – utrzymanego zarówno w klasycznej, jak też nowoczesnej aranżacji. Ponadto przy odpowiednim zabezpieczeniu oraz prawidłowej pielęgnacji, schody z drewna bez trudu zachowają swój estetyczny wygląd oraz przede wszystkim niezmienną funkcjonalność przez dziesiątki lat.Domański schody krecone drewniane

Schody metalowe

Korzyścią wynikającą z wyboru schodów stalowych jest z pewnością ich świetna wytrzymałość. Ten rodzaj konstrukcji cechuje się dużą odpornością na wilgoć, rdzę oraz uszkodzenia mechaniczne, a także znakomitą stabilnością. Najlepiej prezentuje się w otoczeniu utrzymanym w stylistyce industrialnej albo minimalistycznej, ewentualnie może być też montowany we wnętrzach tradycyjnych, na zasadzie kontrastu. W przeciwieństwie do schodów z drewna, model ten nie może się jednak poszczycić tak dużą uniwersalnością czy kolorystyką, co niestety znacznie ogranicza możliwości aranżacyjne.

Jak można zauważyć, zarówno schody z drewna, jak też ze stali swoje zalety. Osoby, którym podobają się obie opcje, mogą ewentualnie zdecydować się na model łączony – schody z drewna wyposażone w stalowe barierki. To również estetyczne, eleganckie, a przy tym trwałe rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować w schody drewniane?

Podczas planowania wykończenia dwupoziomowego budynku, często stajemy przed wyborem materiału, z jakiego mają być stworzone schody. Najczęściej decydujemy się na konstrukcję z żelbetu, którą wznosi się podczas budowy obiektu. Uznajemy ją za bardzo trwałą i najłatwiejszą do wykonania. Nie zawsze jest to najlepszym rozwiązaniem.

Drewniane konstrukcje schodów wykonywane z najwyższej jakości drewna, także są bardzo wytrzymałe, a ich konstrukcja nie sprawia problemów podczas budowy. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć efektowny wygląd, który będzie pasował do najmodniejszych rustykalnych aranżacji. Spore znaczenie ma także ilość miejsca, jakie zajmuje taka konstrukcja, ponieważ potrzeba znacznie mniejszej przestrzeni, żeby zamontować schody drewniane. Pruszków i okolice leżą w zasięgu działalności naszej firmy, dlatego chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie. Pokażemy także jakie możliwości dają schody drewniane.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 92

Schody dywanowe z drewna lub metalu

Otwarte przestrzenie oraz niestandardowe rozwiązania architektoniczne to jedne z ważniejszych założeń w nowoczesnych aranżacjach. Dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem są schody dywanowe, które cechują się minimalizmem i modnym designem. To schody samonośne, które mocuje się do ściany, dzięki temu doskonale widoczna jest falista konstrukcja, jaką mają schody dywanowe. Pruszków to miasto, gdzie znajdą Państwo naszych przedstawicieli, którzy zaprezentują ofertę wszystkim zainteresowanym.

Schody dywanowe mogą być wykonywane z drewna albo metalu. Klienci samodzielnie dobierają rodzaj materiału oraz formę, która będzie pasowała do całej aranżacji pomieszczenia. W przypadku problemu z doborem materiału przedstawiciele naszej firmy pomogą doradzić odpowiednie schody. Pruszków i Częstochowa, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy, oddalone są o nieco ponad dwieście kilometrów, dlatego jeszcze tego samego dnia możemy odwiedzić wybraną lokalizację. Jeżeli szukają Państwo dobrego usługodawcy, jakim jest producent schodów Pruszków mieści się w zasięgu działania naszej firmy, dlatego zapraszamy do profesjonalnej współpracy.

Jakie wybrać schody drewniane w Pruszkowie?

Jako profesjonalna firma oferujemy wszystkie możliwe rodzaje schodów. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest jednak od kilku czynników. Najważniejszy z nich to dostępna powierzchnia. Jakie schody w Pruszkowie sprawdzą się najlepiej? Dla przykładu posłużymy się niewielkim dwukondygnacyjnym domem. Aby zaoszczędzić miejsce na wyposażenie, warto zainwestować w schody spiralne, kręte lub dwubiegowe łamane. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawać się większe niż jest w rzeczywistości.

Duże domy mogą pozwolić sobie na więcej. Wachlarzowe schody z litego drewna w Pruszkowie będą doskonale prezentować się w największych posiadłościach. Równie efektownym modelem są jednobiegowe lub dwubiegowe proste. Z pewnością przykują uwagę swoją okazałością. Takie schody drewniane w Pruszkowie są też popularne ze względu na funkcjonalność. Ponieważ zabierają więcej przestrzeni, pozostawiają sporo miejsca na stawianie kroków. Są więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób starszych czy dzieci.

Polecamy także:

schody drewniane zdjęciaschody drewniane jesionoweschody producent