$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Łódź

Od czasów przemysłowych Łódź rozwija się bardzo dynamicznie. Wraz z nowymi inwestycjami pojawiają się nowe potrzeby. I pod tym względem stolica województwa nie różni się od reszty Polski. Zwłaszcza, jeśli weźmie się na tapetę preferowane rodzaje schodów do wnętrz domów.

Niezmienną popularnością cieszą się schody drewniane. To bardzo tradycyjny materiał, który nie stracił jednak nic ze swojej świeżości. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrzach, jak i tych o bardziej klasycznie, a nawet wręcz rustykalnie przygotowanych aranżacjach. Jeśli chodzi o schody Łódź ceni sobie oba zabiegi dekoratorsko-architektoniczne. Uniwersalność drewna potwierdza przemysłowe dziedzictwo miasta. Nie brakuje tutaj domów czy kamienic, które wykorzystują drewniane schody niezależnie od roku powstania budynku.Domański Schody

Sam materiał wykorzystany do stworzenia schodów nie jest jedynym czynnikiem, którym kierują się łodzianie. Nie mniej istotny jest ich projekt. To od niego zależy wygląd i funkcjonalność. Wśród najczęściej wybieranych schodów znajdują się: zabiegowe, dwubiegowe oraz proste. Niemniej jednak można zauważyć wzrost popularności kręconych, giętych i modułowych typów. Łódź jest na tyle dużym miastem, żeby napotkać wszystkie modele schodów. I nawet jeśli jedne z nich są uważane za bardzo awangardowe, to wciąż znajdują nabywców.

Skorzystanie z oferty doświadczonego w branży producenta wiąże się z otrzymaniem najciekawszych, a zarazem atrakcyjnych cenowo schodów w Łodzi. Projektanci prestiżowych przedsiębiorstw są otwarci na różne pomysły (i z ochotą wprowadzają je w życie). Przy okazji można liczyć zawsze na indywidualną wycenę zlecenia – dzięki czemu nie przepłaca się ani za materiały, ani za sam projekt.

W kwestii takiej jak fachowo wykonane i estetyczne schody Łódź może skorzystać z pomocy firmy Domański. Nasi przedstawiciele z przyjemnością przedstawią zróżnicowaną ofertę i podzielą się profesjonalną wiedzą. Na tej podstawie można dokonać właściwego wyboru pomiędzy modelami schodów.

Schody drewniane w Łodzi – czym charakteryzują się poszczególne rodzaje drewna?

W ofercie firmy Domański największą popularnością cieszą schody się wykonane ze szlachetnego dębu, estetycznego jesionu lub buka. Wszystkie trzy gatunki charakteryzują się wilgotnością nieprzekraczającą 8%, co w praktyce pozwala zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i trwałość. Występują one również naturalnie w Polsce, co pozwala zagwarantować atrakcyjną cenę.

Dąb swoją popularność zawdzięcza pięknym słojom, które ocieplą wizerunek każdego wnętrza oraz doskonale pasować będą do wielu rodzajów wystroju. Jesion jest materiałem znacznie bardziej elastycznym, a ponadto dostępnym w wielu odcieniach i barwach. Schody drewniane w Łodzi wykonane mogą być również z egzotycznych materiałów takich jak mahoń, wenge, heban czy jatobe, ale trzeba się liczyć w takim wypadku ze znacznie wyższymi koszami bazowych materiałów. Tego rodzaju gatunki drewna świetne pasują do eleganckich wnętrz, dlatego że nietypowe usłojenie w bardzo subtelny sposób podkreśla unikalność.

Jakie gatunki drewna nie nadają się do produkcji wewnętrznych schodów?

Żaden szanujący się producent schodów drewnianych w Łodzi nie powinien namawiać swoich klientów do zakupu schodów z sosny, świerku, klonu, wiśni i brzozy. Wszystkie wymienione gatunki charakteryzują się wysoką podatnością na uszkodzenia, która wynika z miękkości oraz wysokiej wilgotności materiału. Schody wykonane z takich rodzajów drewna będą wymagać znacznie częstszej konserwacji, co generuje dodatkowe koszty oraz jest bardzo czasochłonne. Aby uzyskać większą trwałość, dobrze jest zrezygnować z litego drewna na rzecz desek klejonych warstwowo.

Jak dobrać odpowiedni lakier do drewna?

Lakierowanie to proces, który odbywa się w końcowej fazie montażu poszczególnych części schodów i ma wpływ na znacznie więcej niż tylko wygląd. Dobranie odpowiedniego lakieru pozwala odpowiednio zabezpieczyć konstrukcję przed wilgocią, ścieraniem się oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Lakier bezbarwny świetnie sprawdza się w przypadku egzotycznych gatunków drewna, ponieważ doskonale podkreśla on nietypowe usłojenie. W wyborze lakieru pomoże z pewnością doświadczony architekt z firmy Domański, który jest w stanie przygotować wizualizację, która przedstawia finalny wygląd schodów. Na barwę drewna można oczywiście wpłynąć przy pomocy lakierów barwiących na określony kolor, co najlepiej jest skonsultować ze wspomnianym wyżej ekspertem. Stosowane przez firmę Domański przemysłowe lakiery poliuretanowe są produktami ekologicznymi, w pełni przyjaznymi dla ludzi, zwierząt i środowiska.