$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Gliwice

Każdy budynek posiadający przynajmniej jedno piętro musi mieć na wyposażeniu schody. To oczywistość, do której jednak nie przywiązuje się dużej wagi. Wyjątkiem jest dopiero moment wyboru odpowiednich schodów do własnego domu lub piętrowego mieszkania.

Właściciel staje wtedy przed niemałym wyzwaniem zdecydowania się na konkretny model wśród wszystkich dostępnych na rynku. Jeśli chodzi o schody Gliwice są miastem, gdzie można skorzystać z oferty wielu producentów, w tym firmy Domański.

Z jakiego materiału powinny być schody?

W kwestii surowca potrzebnego do postawienia konstrukcji nie ma zbyt wiele wątpliwości. We wnętrzach budynków – niezależnie od ich stylu architektonicznego – najlepiej sprawdzają się schody drewniane. Wynika to przede wszystkim z walorów estetycznych drewna. Jest ono uniwersalne, doskonale się prezentuje, nie powoduje problemów w utrzymaniu, pielęgnacji oraz daje wiele możliwości aranżacyjnych. Schody zrobione z drewna mogą przybierać dowolną formę: od prostej, całkowicie użytkowej, aż po fantazyjne z dużą liczbą zdobień.Domański Schody

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby do drewnianych schodów dodać elementy z innych materiałów. Dobrym przykładem są eleganckie metalowe poręcze lub balustrady. Wiele osób, także w Gliwicach, decyduje się na takie rozwiązanie, aby uzyskać oryginalny efekt. Właściwie dopasowany do drewna metal wywołuje dobre wrażenie.

Jaki rodzaj schodów wybrać?

W kwestii takiej jak schody Gliwice nie różnią się od pozostałych części Polski. Także w tym mieście najpopularniejsze są konstrukcje dwubiegunowe. Bardzo często wyposaża się je w spoczniki, jeśli tylko jest na nie miejsce. Innym funkcjonalnym oraz estetycznym modelem są schody spiralne. Prezentują się okazale zwłaszcza w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniego modelu schodów jest przede wszystkim oparty na osobistych preferencjach. W drugiej kolejności zależy on od możliwości przestrzennych budynku. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w podjęciu decyzji, wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Przedstawiciele firmy Domański chętnie doradzą najkorzystniejsze rozwiązania.

Niepowtarzalne schody dywanowe Gliwice

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie dokonali wyboru schodów, mamy dobrą wiadomość. Nasze przedsiębiorstwo wykonuje na zamówienie schody drewniane Gliwice to miasto, gdzie znajdują się liczne realizacje naszej firmy. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. To właśnie u nas tworzone są nigdzie wcześniej niespotykane realizacje schodów: spiralnych, kręconych, jednopoziomowych, dwupoziomowych, trzypoziomowych, wachlarzowych z designerskimi poręczami oraz wykończeniami. Nieustannie śledzimy trendy na rynku aranżacji wnętrz, aby tworzyć niepowtarzalne i funkcjonalne schody Gliwice to jedno z miast,  na którego terenie realizujemy swoje usługi.Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 27

Ostatnio zauważalne jest rosnące zapotrzebowanie na schody dywanowe, dlatego postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę. Ci z Państwa, którzy pragną nadać ciepłego klimatu pomieszczeniu, w którym zostaną zamontowane schody dywanowe, mogą skorzystać z usług naszego przedsiębiorstwa. Do realizacji naszych projektów wykorzystujemy najwyżej jakości tkaniny, pozwalające na zapewnienie optymalnego komfortu podczas chodzenia po nich. Materiały te są wytrzymałe na mechacenie, blaknięcie oraz wycieranie, a w sytuacji powstania zabrudzeń łatwo daje się je oczyścić.

Gdzie można zamontować schody dywanowe?

Tych z Państwa, którzy zastanawiają się, czy schody dywanowe w ich wnętrzach spełnią swoją funkcję, zapewniamy, że jak najbardziej tak. Nasi projektanci dysponują wieloma rozwiązaniami aranżacyjnymi powalającymi na stworzenie praktycznych i eleganckich realizacji, zarówno w przestronnych domach, jak i w kameralnych mieszkaniach kilkupoziomowych.

Bogata gama kolorystyczna wysokiej jakości tkanin pozwoli na dopasowanie powłoki dywanowej schodów zgodnie z obowiązującą stylistyką wnętrza. Takie schody doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, w holu, w korytarzu, jak i w przedpokoju efektownie zdobiąc wnętrze. W osiągnięciu tego celu pomoże Państwu  zaufany oraz doświadczony producent schodów Gliwice to jedno z miast, w którym zaufało nam wielu klientów.

Z jakiego drewna wykonać schody?

Po podjęciu decyzji o montażu schodów drewnianych warto zastanowić się nad wyborem gatunku drzewa, z którego zostaną one wykonane. Od tego zależy bowiem solidność i estetyka konstrukcji. Odpowiedni typ powinien cechować się wysoką wytrzymałością, właściwym stopniem twardości, a także efektownym wyglądem.

Twarde schody drewnianeGliwice

Warto zdecydować się na najtwardsze gatunki drewna, które wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Zachowują one swój efektowny wygląd i przede wszystkim użyteczność nawet pod wpływem intensywnego i długotrwałego użytkowania. Do najpopularniejszych rodzimych rodzajów należą: dąb, buk, jesion, wiąz i orzech. Można również zdecydować się na gatunki egzotyczne, takie jak wenge, mahoń, jesion skandynawski, teak, merbau, jatoba oraz wiele innych. Egzotyczne drewno wyróżnia się malowniczym usłojeniem, trwałą strukturą i często nietuzinkową kolorystyką, ale jest znacznie droższe niż gatunki rodzime. Schodów nie wykonuje się natomiast m.in. z drewna lipowego, które jest miękkie i podatne na odkształcenia.

Firma Domański wykonuje schody drewniane w Gliwicach z różnych gatunków drewna, co pozwala na łatwe dopasowanie odpowiedniego rodzaju do indywidualnych potrzeb.

Piękno i elegancja schodów drewnianych

Do najpopularniejszych gatunków wykorzystywanych do produkcji schodów należą dąb, jesion i buk. Schody z drewna dębowego są nie tylko wytrzymałe, ale i piękne. Ten naturalny surowiec dodaje ciepła i charakterystycznego klimatu wnętrzom. Skala kolorystyczna waha się od lekko miodowej do jasnobrunatnej, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Długowieczny dąb to polecana propozycja do klasycznych wnętrz z dominującymi elementami drewnianymi, ale dobrze wygląda też np. z matową czernią, antracytem lub bielą.

Równie popularne drewno bukowe także cechuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Jednolita struktura i jasna kolorystyka to cechy wyróżniające je na tle innych gatunków drewna. Konstrukcje wykonane z tego surowca sprawdzają się zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych, w których dąb byłby zbyt klasyczny.

Schody jesionowe stanowią tańszą alternatywę dla modeli dębowych. Są bardzo trwałe i solidne, a przy tym charakteryzują się efektownym designem. Materiał ten występuje w jasnej kolorystyce, począwszy od jasnożółtego, aż do jasnobrązowego zabarwienia. Jego atutem są również wyraźnie zarysowane słoje, co wpływa na estetykę konstrukcji. Można go dodatkowo barwić na dowolny kolor, otrzymując dzięki temu np. popularne schody bielone.