$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Radom

Planując wykończenie lub remont klatki schodowej, większość osób zastanawia się, jaki materiał sprawdzi się najlepiej na schody. Nie warto ograniczać swojego wyboru do surowców czy wykonawców dostępnych na lokalnym rynku, ale postawić na jakość, by długo cieszyć się z pięknego wyglądu konstrukcji.

Klasyczne rozwiązanie – drewniane schody

Jednym z najlepszych materiałów na schody okazuje się drewno, które wizualnie ociepla wnętrze, dodając przytulnego charakteru. Istnieje możliwość wyboru spośród wielu gatunków, a wśród tych najpopularniejszych króluje dąb oraz jesion. Pierwszy z nich jest silnie związany z polską tradycją. Wykorzystywano go na szlacheckich dworach i w pałacach ze względu na wyjątkowe właściwości. Stopniom zrobionym z dębowych desek nie można odmówić elegancji. Są elastyczne, a zarazem odporne na uszkodzenia czy ścieranie. Jeśli poszukują Państwo pomysłu na dębowe schody Radom oferuje możliwość skorzystania z porad firmy Domański, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz montażem. Jesion z kolei odznacza się wysoką odpornością na wilgoć oraz sprężystością, dzięki czemu idealnie nadaje się na przykład do wykonywania krętych balustrad.Domański Schody

Na beton czy samonośne?

Decyzję o tym, jaki typ schodów sprawdzi się najlepiej w danym miejscu, warto skonsultować z doświadczonym specjalistą. W kwestii takiej jak schody Radom nie różni się od innych miast w regionie i jego mieszkańcy najchętniej wybierają klasyczne zabiegowe lub kręcone. Oprócz sposobu ustawienia stopni, schody można podzielić także na układane na betonowej konstrukcji lub tzw. samonośne. Zaletą pierwszego z rozwiązań jest bez wątpienia wysoka stabilność, choć współczesne techniki produkcji gwarantują bezpieczeństwo użytkowania w obu przypadkach. Schody samonośne zajmują zazwyczaj nieco mniej miejsca, dlatego często stosuje się je na przykład w salonach. Mają też bardzo ciekawy wygląd, który dodaje lekkości całej aranżacji. Ostateczny wybór zależy przede wszystkim od upodobań zleceniodawcy oraz możliwości przestrzennych.