$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Rzeszów

Schody drewniane są symbolem elegancji i estetyki. Nadają wnętrzom klasę i piękny wygląd. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych oraz eklektycznych. Na co zwrócić uwagę, wybierając drewniane schody do domu?

Schody z drewna – piękne i trwałe

Schody drewniane powinny być nie tylko piękne, ale również niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z tego też względu, wybierając drewno do ich budowy, należy zwrócić uwagę na parametry surowca. Za najbardziej odporne uchodzą takie gatunki jak dąb, buk i jesion, najczęściej wykorzystywane do wykonania stopnic. Charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem, dużą trwałością i odpornością na ścieranie. Sprawdzą się znakomicie zarówno w piętrowych domach jednorodzinnych, jak i w dwukondygnacyjnych mieszkaniach. Bez trudu można z nich wykonać pełne konstrukcje z podstopniami lub też modele ażurowe.

Poza rodzimymi rodzajami drewna, dużą popularnością cieszy się też drewno egzotyczne – merbau, teak czy jatoba. W przypadku podstopnic warto wykorzystać świerk i sosnę – gatunki nieco bardziej miękkie niż te wymienione wyżej, ale ciągle o dobrych parametrach.Domański Schody

Poza kwestią gatunkową, podczas wyboru drewna należy też zwrócić uwagę na jego kolor. Wykończenie schodów powinno być dopasowane do charakteru wnętrza, co pozwala uzyskać spójną i efektowną aranżację. Najlepiej jest dostosować barwę drzewa do kolorystyki podłogi i innych drewnianych elementów w domu, takich jak stolarka okienna czy drzwiowa. Ewentualnie można również pokusić się o dopasowanie barwy do jeden ze ścian we wnętrzu.

Firma wykonująca schody Rzeszów

W kwestii takiej jak schody Rzeszów nie odbiega od reszty kraju. Konstrukcje muszą być solidne, trwałe, ale i estetyczne, aby w dobrym stanie posłużyły przez wiele lat – tym bardziej, że wydatek poniesiony na ich wykonanie nie należy do najmniejszych. Wybierając wykonawcę, rzeszowianie zwracają uwagę na jego renomę i doświadczenie, dlatego też firma Domański cieszy się w tym mieście dużą popularnością. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy profesjonalną realizację zleceń, korzystne ceny i fachowe doradztwo w wyborze surowca i rodzaju schodów.