$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Stalowa Wola

Schody wykonane z naturalnego drewna są eleganckim i funkcjonalnym elementem wyposażenia domu albo mieszkania dwupoziomowego. Aby jednak zachować na długo ich estetykę oraz użyteczność, należy je odpowiednio pielęgnować. W jaki sposób dbać o drewniane schody? Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Odpowiednio zakonserwowane schody Stalowa Wola

Podstawą zachowania schodów w dobrej kondycji na długie lata jest ich właściwe zabezpieczenie. W tym celu należy zastosować specjalny środek dedykowany powierzchniom drewnianym. Co istotne, lepiej zrezygnować z preparatów uniwersalnych, na rzecz tych przeznaczonych do konkretnych rodzajów drzewa. W przypadku elementów wykonanych z gatunków miękkich, takich jak świerk czy sosna, lepiej sprawdzą się lakiery. Z kolei na stopniach wytworzonych z twardszych surowców, można zastosować zarówno lakier, jak i olej. Modele z drewna egzotycznego prezentują się bardzo estetycznie, ale decydując się na nie, należy mieć na uwadze, że zawiera ono sporą ilość substancji oleistych, które mogą zmniejszać przyczepność lakieru. Dlatego też przed ich impregnowaniem, warto użyć specjalny grunt odcinający.Domański wzory schodów wewnętrznych

Delikatna pielęgnacja

Właściwie zabezpieczone schody powinny być w odpowiedni sposób czyszczone. Należy unikać żrących środków chemicznych oraz silnych detergentów. Na stan drewna negatywnie wpływają również zmiany wilgotności, dlatego też nie wolno myć jego powierzchni dużą ilością wody. Do systematycznego czyszczenia warto zastosować delikatne środki przeznaczone do pielęgnacji drewnianych powierzchni lakierowanych.

Podsumowując, prawidłowa konserwacja i regularna pielęgnacja pozwalają zachować w świetnym stanie na długie lata drewniane schody Stalowa Wola i okolice to obszar, na terenie którego od lat z sukcesem działa firma Domański – producent doskonałej klasy schodów z drewna. Zapewniamy profesjonalne wykonanie trwałych i eleganckich schodów, a także fachowe doradztwo w zakresie ich odpowiedniej impregnacji.

Polecamy także:

projekty schodów drewnianychschody z jesionuproducent schodów drewnianych