$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Ełk

Znaczenie schodów we współczesnych domach i mieszkaniach dwupoziomowych znacznie wzrosło w ciągu ostatnich lat. Obecnie spełniają one nie tylko funkcję łącznika między piętrami, ale przede wszystkim stanowią estetyczny element wystroju dowolnego wnętrza.

Producenci oferują różnego rodzaju schody Ełk nie jest pod tym względem wyjątkiem. To miasto, w którym szczególną popularnością cieszą się produkowane przez firmę Domański modele z drewna. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Przedstawiamy najważniejsze zalety schodów drewnianych.

Ponadczasowe piękno i elegancja

Trudno znaleźć drugi tak estetyczny naturalny materiał, jak drewno. Wykonane z niego schody nadają pomieszczeniom przytulnego, ciepłego charakteru, a przy tym stylowego wyglądu. W zależności od gatunku czy koloru drzewa można dzięki nim rozświetlić wnętrze,  dodać mu klasy i elegancji czy też sprawić, że stopnie staną się wręcz centralnym punktem mieszkania. Drewno jest także materiałem uniwersalnym, co sprawia, że z powodzeniem sprawdzi się zarówno w domu utrzymanym w stylu tradycyjnym, jak również w nowoczesnym czy minimalistycznym. Ponadto znakomicie prezentuje się z innymi materiałami, takimi jak szkło czy metal. Dlatego też takie projekty z powodzeniem można wykończyć np. stalowymi poręczami albo szklanymi bokami.Domański schody drewniane wewnetrzne

Trwałość i wytrzymałość

Istotną zaletą drewnianych schodów jest również ich solidność oraz wytrzymałość. Odpowiednio zaimpregnowane, a także regularnie pielęgnowane schody z sukcesem posłużą domownikom przez dziesięciolecia w niezmienionym stanie.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Drewno jako materiał na schody to także bardzo funkcjonalny surowiec. Dzięki łatwości obróbki można bez trudu osiągnąć niemal dowolny kształt i rodzaj schodów: gięte, spiralne, proste oraz inne. Opcja dokładnego kształtowania pozwala z kolei na precyzyjne profilowanie, co pozwala uzyskać wygodne w użytkowaniu oraz przede wszystkim bezpieczne stopnie.

Podsumowując, schody drewniane mają wiele zalet. Dlatego też, jeśli interesują Państwa takie schody Ełk albo okolice to obszar, na którym realizujemy zlecenia. Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Domański. Gwarantujemy najwyższą jakość schodów, a także pełen profesjonalizm.

Jakie schody drewniane sprawdzą się najlepiej w mieście?

Jeśli chodzi o trendy i modę, to w przypadku schodów nie zmienia się ona w tak szybkim tempie. Można wręcz powiedzieć, że jest nawet uniwersalna. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy model sprawdzi się w każdym miejscu. Ełk to miasto, w którym szczególnie ceni się nowoczesne rozwiązania i to niezależnie od stylu architektonicznego domu. A co najlepiej pasuje do różnorodnie zaaranżowanych przestrzeni? Oczywiście schody drewniane. Jest to spowodowane ich niebywałą możliwością łączenia w sobie klasyki ze współczesnymi rozwiązaniami. Dlatego znajdą swoje zastosowanie zarówno w domach o stylu skandynawskim, jak i minimalistycznym.

Wiele zależy też od ozdobników, które znajdą się na schodach drewnianych. Na szczęście materiał jest na tyle plastyczny, że pozwala na wykonanie dosłownie każdego elementu dekoracyjnego. Ponadto gładka powierzchnia pozwala na ich pomalowanie, przez co nie muszą koniecznie mieć swojego naturalnego koloru. W efekcie schody drewniane są spotykane nawet we wnętrzach z silną dominantą jakieś barwy (np. czarnej, białej czy ich mieszanek).

Trochę inaczej wygląda kwestia wyboru samego modelu. Pod tym względem nie można już – niestety – pozwolić sobie na pełną dowolność. I chociaż w Ełku nowo powstałe domy mają zazwyczaj dużą powierzchnię, to ich właściciele często decydują się na schody o mniejszych wymiarach. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względów estetycznych. Schody drewniane kręcone, spiralne czy wielobiegowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku. Sprawiają dobre wrażenie i wyróżniają się funkcjonalnością. Jednak w dużych domach można pozwolić sobie na jednobiegowe czy wachlarzowe drewniane schody. Są reprezentacyjne, a także dużo wygodniejsze w korzystaniu. Szczególnie docenią je osoby starsze i osoby o ograniczonej mobilności. Przy okazji są bezpieczniejsze, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi.

Nie oznacza to jednak, że pozostałe modele odbiegają jakością i funkcjonalnością. Spiralne i wielobiegowe schody pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w domach, w których liczy się każdy metr kwadratowy. A ich projekty zakładają utrzymanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania.

Zaufany producent schodów w Ełku

Zarówno projekt, jak i wykonanie modelu należy pozostawić prawdziwym fachowcom. Jako profesjonalny producent schodów w Ełku polecamy nasze usługi wszystkim mieszkańcom miasta. Z całą pewnością znajdziemy rozwiązania, które usatysfakcjonują naszych klientów.

Polecamy także: