$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Głogów

Schody to bardzo istotny element wystroju wnętrz. Wybór odpowiedniego modelu wiąże się z funkcjonalnością całego domu, zadowoleniem użytkowników, a także właściwą estetyką aranżacji pokojów. Drewniane schody, wykonane z naturalnego surowca to produkt, który od lat zdobywa serca domowników.

Nic w tym dziwnego – konstrukcje z tego materiału są ponadczasowe, eleganckie, a przy tym pozwalają na dużą swobodę w zakresie kolorów, form i kształtów. Dodatkowo, dzięki różnorodnym gatunkom drzew dostępnych na rynku, można je wykonać w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto pamiętać, że jeśli poszukujecie Państwo solidnego produktu, jakim są schody drewniane Głogów to najlepsze miejsce do skorzystania z doświadczenia firmy Domański. Nasi pracownicy doradzą najlepsze rozwiązanie, idealnie dopasowane do potrzeb czy gustu domowników oraz podpowiedzą, w jaki sposób pielęgnować schody, aby utrzymały piękny wygląd na długi czas. A jakie schody będą najlepsze do danego pomieszczenia i na co należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru?Domański Schody ekskluzywne

Schody drewniane Głogów i okolice

– W nowoczesnym budownictwie ogromną popularnością cieszą się schody ażurowe, które pasują do wnętrz tradycyjnych oraz nowoczesnych. Doskonale prezentują się na środku pomieszczeń, a także przy ścianie. Warto dodać, że drewniane schody ażurowe nie mają zabudowanych podstopni, dlatego nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Ich zaletą jest jednak optyczne powiększenie przestrzeni, a także stworzenie ciekawej gry świateł.

– Drewniane schody kręte najczęściej montuje się w niewielkich pomieszczeniach lub w miejscach, gdzie podczas projektowania nie została przewidziana przestrzeń na dodatkowe konstrukcje np. schody prowadzące na dodatkowy strych.

– Bardzo popularne są również tradycyjne schody drewniane z zabudowanymi podstopniami, drewnianą poręczą oraz spocznikiem tzw. schody dwubiegowe. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ umożliwia pokonanie większej liczby stopni z przerwą na odpoczynek i zmianę kierunku. Zajmują też niewiele miejsca.

W kwestii takiej jak schody Głogów to miejsce, w którym warto skorzystać z bogatej oferty naszej firmy.

Dąb, buk czy jesion – jakie drewno na schody w Głogowie wybrać?

Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając schody do domu, jest gatunek drewna wykorzystany do ich produkcji. Gatunki różnią się nie tylko kolorem i walorami estetycznymi, ale przede wszystkim twardością. Parametr ten jest szczególnie ważny, jeśli chodzi o schody wewnętrzne, zwłaszcza gdy konstrukcja znajduje się w bardzo eksploatowanym miejscu. Do wykonania schodów najlepiej nadają się twardsze rodzaje drewna, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Miękkie drewno, nawet wzmocnione wysokiej jakości lakierem, nie osiągnie takiej wytrzymałości jak schody zrobione z solidnego surowca.

Do codziennego użytku domowego najlepiej nadają się konstrukcje wykonane z dębu, klona, jesionu, wiązu, buka albo drewna egzotycznego:

– Dąb – to gatunek słynący z długowieczności i trwałości. Jest twardy, odporny na ścieranie i ciężki. Jego znakomite parametry sprawiają, że sprawdzi się z powodzeniem jako surowiec na schody w prywatnych domach i mieszkaniach, a także biurach i budynkach użyteczności publicznej. Nadaje się idealnie do wnętrz klasycznych;

– Buk – gatunek cechujący się przyzwoitą twardością i wytrzymałością oraz wysoką łatwością kształtowania. Do cech wyróżniających bukowinę na tle innych gatunków zalicza się jednolita struktura, brak widocznych słojów oraz jasny kolor. Sprawdza się bardzo dobrze w nowoczesnych wnętrzach;

– Jesion – wykazuje podobny stopień twardości co bukowina. Drewno jest odporne na ścieranie i działanie wilgoci. Wyróżnia się jasną, elegancką barwą, która ociepla pomieszczenie;

– Drewno egzotyczne – bardzo dobre właściwości posiada także drewno egzotyczne. Wenge, jatoba, sapelli, mahoń, iroko, teak, merbau, denva to zaledwie kilka przykładów gatunków o znakomitej twardości i efektownym, oryginalnym wyglądzie. Decydując się jednak na to rozwiązanie, trzeba się liczyć z wyższymi cenami w porównaniu z gatunkami rodzimymi i europejskimi.

Sprawdzony producent schodów w Głogowie

Polecany producent schodów w Głogowie – firma Domański wykonuje schody z różnych gatunków drewna. Dzięki temu klienci mają możliwość dostosowania rodzaju surowca do indywidualnych wymagań związanych nie tylko z twardością, ale również walorami estetycznymi drewna. To pozwala wykonać schody drewniane w Głogowie idealnie wpisujące się w aranżację danej przestrzeni. Konstrukcje są wykonywane z drzewa doskonałej jakości, a dodatkowo odpowiednio konserwowane, co zwiększa ich trwałość i funkcjonalność na długo.

Polecamy także:

projekty schodów wewnętrznychczym pomalować schody drewnianeschody debowe