$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Aranżacje schodów drewnianych

Schody w domu pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Ich wybór często nie należy do najłatwiejszych, ponieważ trzeba przeanalizować wiele kwestii, by służyły w domach jak najdłużej. Najlepiej stworzyć projekt u profesjonalnego wykonawcy schodów. W ten sposób uda się zobaczyć, jaki model pasuje do danego wnętrza i metrażu.

Styl pomieszczenia a wygląd schodów

Jeśli stawiamy na nowoczesny design, świetnie sprawdzą się schody drewniane w stylu loftowym, które zamiast tradycyjnej balustrady mogą mieć zamontowane szyby. Wybór okaże się trafiony również w przypadku małych pomieszczeń. Schody wyglądają lekko, nie przytłaczają swoim wyglądem pokoju czy korytarza. Szyba odbija światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości. W domu z romantycznym klimatem postawmy na nietypowe wzory. Trzeba jednak pamiętać, że schody są elementem, który powinien być przede wszystkim funkcjonalny. W sytuacji, gdy chcemy, by wyróżniały się szczególnymi cechami, wybierzmy ciekawe wzornictwo na poręczach i balustradach.Domański Schody

Wybierając schody drewniane aranżacje mogą być naprawdę różne. W małych pomieszczeniach często trzeba zamontować schody kręcone, by zajmowały jak najmniej miejsca. Wykonanie ich z drewna jest świetnym wyborem, ponieważ można odpowiednio wyprofilować stopnie, by korzystanie z nich było stuprocentowo bezpieczne i wygodne. Coraz chętniej klienci decydują się na montaż schodów w salonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia pokoju staje się większa, a domownicy mają poczucie połączenia obu kondygnacji domu w jedną całość. Ponadto zyskujemy dodatkową przestrzeń w innych pomieszczeniach.

Kolor schodów drewnianych można dopasować indywidualnie do projektu. Jeśli pomieszczenie, w którym mają znaleźć się schody jest ciemne, wybierzmy jasne kolory lub naturalną barwę drewna jesionowego, by rozświetlić całą przestrzeń. W sytuacji gdy nie mamy problemu z dopływem światła do pokoju, możemy poszaleć z kolorami. Przy odpowiedniej obróbce drewno można dowolnie pomalować.

Pomysłów na uczynienie ze schodów drewnianych pięknego elementu wyposażenia wnętrza jest wiele. Przed ich montażem warto więc poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej aranżacji. Z pewnością zaowocuje to niebanalnym, eleganckim wyglądem całego domu.