$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Masz dom z poddaszem i nie wiesz jakie wybrać schody?

Jednym z ważniejszych elementów w każdym domu są niewątpliwie schody. Niezależnie czy mniejsze czy większe mają one duże znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. Z pewnością wybór odpowiednich schodów nie należy do najłatwiejszych zwłaszcza, jeśli chodzi o schody na poddasze.

Mamy więc nadzieję, że poniższy artykuł okaże się pomocny dla osób, które zastanawiają się, jakie schody na poddasze wybrać i przybliży zalety poszczególnych rozwiązań.
Schody na poddasze – praktyczność i bezpieczeństwo w jednym?
Wydawać by się mogło, że zakup schodów na poddasze nie jest niczym trudnym. Istotne jest, aby dobrze się prezentowały i jednocześnie były poręczne, ponieważ na ogół schody na poddasze nie są duże i szerokie. W praktyce bywa jednak zupełnie inaczej. Dlaczego? Otóż najczęściej schody na poddasze prowadzą do sypialni czy pokoi dziecięcych, co oznacza, że ważna jest ich solidność oraz bezpieczna konstrukcja. Najczęściej spotykane i polecane modele to schody spiralne, które dzięki temu kształtowi zajmują oczywiście zdecydowanie mniej miejsca. Decydując się na takie schody warto pomyśleć o antypoślizgowych matach bądź dodatkowych dywanikach, dzięki którym unikniemy niebezpiecznych sytuacji. Kolejną, niezbędną kwestią jest oczywiście barierka. Warto podczas konsultacji z wykonawcą sprawdzić wszystkie możliwe modele, aby wybrać najbardziej stabilną.
Na co zwracać uwagę kupując schody na poddasze?
Oczywiście wybór schodów podobnie, jak wielu innych elementów w domu w dużym stopniu uzależniony jest od mieszkańców i ich potrzeb. Dla osób w podeszłym wieku solidna barierka będzie bardzo ważna, z kolei dla bezpieczeństwa dzieci największe znaczenie ma antypoślizgowość stopni. Warto także pamiętać, że tego typu schody można w ciekawy sposób wykorzystać. W zależności od układu możemy stworzyć dodatkowe szafki na buty czy miejsce do przechowywania innych rzeczy. Kluczowe jest jednak, aby drewno było solidnej jakości. Ma przecież z nami wytrzymać wiele, wiele lat i służyć wszystkim domownikom w codziennym życiu.

Zapisz