$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Ile kosztują schody drewniane?

Drewniane schody są marzeniem niejednego właściciela domu. Ich niezaprzeczalny urok, naturalny surowiec, z którego są wykonane i wytrzymałość to atuty, dzięki którym od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Przeglądając oferty producentów, trudno jednak natknąć się na dokładny cennik schodów drewnianych, gdyż ostateczny koszt zależy od wielu czynników. Precyzyjna wycena możliwa jest dopiero po wykonaniu projektu i ustaleniu wszystkich szczegółów pomiędzy wykonawcą a inwestorem.

 

Co wpływa na koszt drewnianych schodów?

Jednym z głównych czynników generujących ostateczny koszt takiej inwestycji jest na pewno materiał, z którego powstaną schody, czyli rodzaj drewna wybranego do ich skonstruowania. Popularne i bardzo trwałe są schody dębowe, jednak w tym wypadku trzeba się liczyć z dość wysoką ceną. Chcąc trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na drewno bukowe lub jesionowe, które przy odpowiedniej konserwacji również będzie dobrze prezentować się przez długie lata. Najtańsze są schody wykonane z drewna wiśniowego i sosnowego, natomiast najdroższe, a zarazem najbardziej odporne są te, które powstały z gatunków egzotycznych (np. wenge, teak).Domański Schody

Cena schodów z drewna uzależniona jest również m.in. od ich kształtu i stopnia skomplikowania, długości i szerokości biegu, rodzaju balustrady, liczby stopni czy obecności innych materiałów wykorzystanych do wykończenia. Nie można również pominąć ceny montażu, choć często producenci wliczają ją już do całkowitego kosztu zakupu schodów (podobnie jak przygotowanie projektu).

Schody drewniane ile kosztują?

Chcąc zdobyć informacje na  temat tego, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na drewniane schody wewnętrzne, warto zwrócić się z pytaniem bezpośrednio do wytwórców, ponieważ zbyt wiele czynników wpływa na ostateczną wycenę. Taka inwestycja może się zamknąć w granicach 5000 zł, jak również kosztować powyżej 30 000 zł. W profesjonalnym zakładzie otrzyma się wsparcie w wyborze najodpowiedniejszych materiałów oraz pomoc w zaprojektowaniu schodów, które będą harmonizowały z wnętrzem i aranżacją domu oraz nie nadwyrężą budżetu.

ZAPYTAJ O OFERTĘ –> KONTAKT