$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Jak zmienić kolor schodów drewnianych?

Drewniane schody to jedna z instalacji, która bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach i często staje się inwestycją na długie lata codziennego użytkowania. Mimo to trendy dotyczące wystroju wnętrz, a także gust domowników, z czasem mogą ulec zmianie, co sprawia, że inwestorzy decydują się na przeprowadzenie odświeżającego remontu.

Wówczas wyzwaniem okazuje się zmiana koloru schodów drewnianych. Trudność pojawia się między innymi wtedy, gdy chcemy pokryć jasnym kolorem ciemne schody lub w sytuacji, w której przy całej instalacji znajduje się wiele gorzej dostępnych zakamarków. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób zmienić kolor drewnianych schodów, aby nowa warstwa farby bardzo dobrze się prezentowała i zachwycała swoją trwałością.

Zmiana koloru drewnianych schodów – od czego warto zacząć?

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 103Aby skutecznie zmienić kolor drewnianych schodów i w równomierny sposób pokryć je nową warstwą farby, warto zacząć między innymi od pozbycia się jej pozostałości i od wyrównania całej powierzchni poszczególnych stopni czy poręczy. Z tego powodu godnym uwagi rozwiązaniem będzie cyklinowanie, dzięki któremu przygotujemy schody do dalszych prac, pozbywając się starej farby i matując całą ich powierzchnię. Warto przy tym wspomnieć, że jeśli nie chcemy decydować się na drastyczną zmianę koloru, możemy pokryć schody impregnatem przyciemniającym lub rozjaśniającym odcień drewna. W efekcie w szybki sposób odświeżymy wygląd schodów i jednocześnie wpłyniemy na ich większą wytrzymałość.

W przypadku bardziej drastycznych zmian koloru schodów warto zdecydować się na farby olejne, które będą dopasowane do gatunku drewna, z którego wykonana jest cała konstrukcja. Tego typu farby po prawidłowym nałożeniu bardzo dobrze pokrywają drewno i wnikają w różnego rodzaju zakamarki, podkreślając jego naturalny wygląd oraz widoczne w niektórych przypadkach słoje. Ponadto cechują się bardzo dobrą trwałością, dzięki czemu stają się inwestycją na wiele lat częstego użytkowania schodów.

Kiedy warto zmienić kolor schodów przy wsparciu profesjonalnej firmy?

Najlepsze efekty zmiany koloru schodów drewnianych można jednak uzyskać, decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się projektowaniem, wykonywaniem oraz montażem tego typu instalacji. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest między innymi firma Domański, która podczas pracy korzysta z nowoczesnych sprzętów i wysokiej jakości materiałów, co w połączeniu z dużą precyzją zapewnia bardzo dobre efekty malowania nawet wąskich schodów. Warto również wspomnieć, że skorzystanie z usług doświadczonych firm zmniejsza ryzyko uszkodzenia drewna i tym samym poniesienia większych strat finansowych.