$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Kręcone schody drewniane

Wśród wielu typów schodów, szczególną popularnością cieszą się schody kręcone. Są funkcjonalne, a przy tym wyjątkowo estetyczne. Czy mają jednak wyłącznie zalety? Zanim się na nie zdecydujemy, sprawdźmy, czy rzeczywiście to właściwe rozwiązanie do konkretnego domu.

Kręcone schody – idealne do małych wnętrz

Niewątpliwą zaletą schodów kręconych jest ich funkcjonalne ułożenie, dzięki któremu zajmują niewiele miejsca i przez to sprawdzą się znakomicie w stosunkowo małych pomieszczeniach. Schody wewnętrzne kręcone są nie tylko polecanym łącznikiem standardowych kondygnacji, ale również piętra z poddaszem czy też parteru lub innego poziomu z mieszkalną antresolą albo z półpiętrem, który pełni funkcję strychu, magazynu lub podobnej przestrzeni użytkowej.

Schody kręcone – piękno i finezja

Główną przyczyną, dla której zwolennicy okrągłych schodów decydują się na ich montaż, jest zazwyczaj ich finezyjny wygląd. Wykonane na bazie koła schody, ze stylowym słupem centralnym, oryginalnie wygiętą poręczą i stopniami o dowolnym niemal kształcie stanowią estetyczny element każdego wnętrza. Co ważne, można je wykonać z dowolnego materiału. Schody kręcone drewniane sprawdzą się we wnętrzach tradycyjnych i stylizowanych na retro, nadając im efektu nieprzemijającą klasykę i lekkość. Z kolei schody z częściami szklanymi, metalowymi czy kamiennymi będą się znakomicie prezentowały w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych.Domański Schody

Schody kręcone ustawne i funkcjonalne

Schody drewniane kręcone są również wyjątkowo ustawne. Można je zamontować nie tylko w korytarzu, ale również w rogu czy centrum salonu i innego pomieszczenia. Wszędzie będą prezentowały się znakomicie. Ze względu na wygląd i stosunkowo niewielkie wymiary, mogą odgrywać również rolę separatora pomieszczeń, oddzielając poszczególne ich części od siebie, np. kuchnię od jadalni czy salonu.

Jak można zatem zauważyć, schody kręcone posiadają wiele zalet, a ich montaż sprawi, że z pewnością będą nie tylko użytecznym, ale przede wszystkim eleganckim miejscem w każdym domu.