$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Marzysz o drewnianych schodach w domu?

To, jak urządzony jest nasz dom ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do wszystkich elementów – zależy nam, aby stworzyć prawdziwie przytulne, rodzinne wnętrze. Schody drewniane są wobec tego niezbędnym elementem,

ponieważ swoją prostotą sprawią, że całość będzie się pięknie prezentować. No dobrze, ale w takim razie jakie schody drewniane warto wybrać do swojego domu?
Rodzajów drewna jest niezwykle wiele i bez trudu dostaniemy schody bambusowe, jesionowe czy bukowe. To, na jakie się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszego gustu niemniej jednak warto poznać zalety i wady dostępnych rodzajów, aby wybór był zadowalający. Schody jesionowe to aktualnie jedne z popularniejszych modeli. Dlaczego? Otóż jesion jest drewnem ciężkim i wytrzymałym, ale bardzo podatnym na wyginanie przez co bardzo dobrze poddaje się różnym obróbkom. W samym funkcjonowaniu natomiast może być równie solidny co dąb, o ile znajduje się w ciepłych i suchych pomieszczeniach. W porównaniu do innych rodzajów z wyższej jest na pewno tańszy, ale doskonale sprawdza się we wnętrzach. Kluczowy jest także jego naturalny kolor, który jest niejednokrotnie decydujący – klasyka, która potrafi rozświetlić każde wnętrze.
Skoro już wspomnieliśmy o dąbie warto zaznaczyć, że oprócz twardości i wytrzymałości drewno to charakteryzuje się pięknym, głębokim kolorem. Doskonale więc sprawdzi się we wnętrzach, w których mocno akcentuje się klasykę. Jeśli chodzi o bardziej egzotyczne odmiany drewna to są one wybierane na ogół ze względu na nietypowy kształt słoi, co bez dwóch zdań dobrze wkomponowuje się w nowocześnie urządzone przestrzenie. Należą one jednak do wyższej półki cenowej niż gatunki rodzime.
Drewniane schody we wnętrzu domu prezentują się naprawdę pięknie. Warto jednakże pamiętać, że przede wszystkim mają być funkcjonalne. Zarówno głębokość, jak i szerokość stopnia ma znaczenie. Podobna kwestia dotyczy pielęgnacji drewna – należy o tym pamiętać, jeśli chcemy długo cieszyć się pięknym wyglądem schodów.

Zapisz