$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Podstawowe biegi schodów

Wyróżniamy kilka podstawowych biegów schodów. To, które schody wybierzemy zależy od ilości miejsca i wymiarów otworu stropowego.

Schody „I” – proste
Schody prosteWygodne, mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie. Stosowane w długich i wąskich otworach stropowych.

 

 

Schody „L”
Schody LUkład pozwala dobrze wyeksponować schody. Stosowane w wydłużonych otworach stropowych. Wchodząc po tego typu schodach zakręcamy o 90 stopni.

 

 

Schody „U”
Schody UCzęsto stosowany układ. Dobry przy wąskim otworze stropowym zbliżonym do kwadratu otoczonym dwiema lub trzema ścianami. Wchodząc po tego typu schodach zakręcamy o 180 stopni. Wejściowy i wyjściowy bieg są położone obok siebie.

 

Schody „C”
Schody CUkład podobny do układu U ale od strony estetycznej pozwala na większą swobodę kształtowania schodów. Stosowany w szerokim otworze stropowym otoczonym dwiema lub trzema ścianami. Podobnie jak w układzie U wchodząc po tego typu zakręcamy o 180 stopni ale wejściowy i wyjściowy bieg są od siebie odsunięte.

 

Schody łukowe
Schody łukoweBardzo efektowne schody budowane najczęściej w bardzo eksponowanym miejscu. Stosowane w dużych otworach stropowych. Schody tego typu są wycinkiem łuku, posiadają balustrady i nie są związane ze ścianami.

 

Schody kręcone
Zajmują najmniej miejsca – idealne w małych pomieszczeniach. Podobnie jak łukowe nie są związane ze ścianą. Najczęściej prowadzą na antresolę bądź poddasze.

Zapisz