$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody z drewna bukowego

Piękne, stylowe drewniane schody wewnętrzne to marzenie niejednego właściciela domu lub wielopoziomowego mieszkania. Pasują do każdego wnętrza – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało zaaranżowane – i mogą stać się centralnym punktem przyciągającym wzrok oraz stanowiącym o oryginalności danego pomieszczenia.

Wykonuje się je z różnego rodzaju drewna – począwszy od popularnych gatunków występujących w naszej szerokości geograficznej, aż po te egzotyczne sprowadzane z dalekich zakątków świata. Każde drewno ma inną strukturę, właściwości i wygląd, wszystkie rodzaje łączy jednak naturalne piękno i tak rzadko spotykana we współczesnych wyrobach – wyjątkowa trwałość.Domański Schody

Klienci urządzający swoje domy, niezwykle często decydują się na wewnętrzne schody z drewna bukowego, które charakteryzują się wieloma cennymi zaletami. Przede wszystkim buk jest drewnem o dużej giętkości, dzięki czemu łatwo poddaje się różnym zabiegom formowania, ułatwiającym uzyskanie interesujących efektów. Co ważne, przy tak dużej elastyczności jest to materiał stosunkowo twardy i odporny, bardzo dobrze sprawdzający się jako surowiec służący do wykonywania nie tylko schodów, ale również mebli czy parkietów. Drewno bukowe charakteryzuje się również solidnością i dużą wagą, dlatego stanowi dobrą alternatywę dla klasycznego dębu. Ze względu na jego jednolitą strukturę i brak widocznych słoi schody z drewna bukowego doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie odgrywają rolę idealnego uzupełnienia oszczędnego stylu. Zazwyczaj mają jasną, ciepłą barwę, która nie ulega zmianom po zabejcowaniu i pokryciu lakierem. Przyjazna, delikatna kolorystyka optycznie ociepla wnętrza, nawet jeśli nie mają wystarczającego dostępu do światła dziennego.

Schody z drewna bukowego są bardzo uniwersalne i w zależności od rodzaju projektu mogą stanowić zarówno główny element aranżacji wnętrza, jak i jego dyskretne oraz eleganckie dopełnienie. Duże znaczenie ma również fakt, że są atrakcyjne cenowo, a przy tym trwałe, stabilne i niezawodne.