$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Bytów

Schody to wspólny element dla wszystkich domów lub mieszkań wielokondygnacyjnych. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie wygodnej komunikacji pomiędzy poszczególnymi piętrami budynku. Poza tym mogą pełnić także rolę ozdobną, w niektórych przypadkach stając się nawet głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Jeśli właśnie na tym Państwu zależy, polecamy rozwiązanie, jakim są drewniane schody na wymiar. W Bytowie może je dla Państwa zaprojektować, a następnie wykonać doświadczona firma Domański. W poniższym tekście wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na drewnianą konstrukcję, a także czemu zaleca się korzystanie z usług renomowanego producenta.

Schody drewniane Bytów

Drewno jako surowiec budowlany oraz element konstrukcyjny jest znane ludzkości od niepamiętnych czasów. Pierwotnie jego zastosowanie wynikało przede wszystkim z powszechnej dostępności, stosunkowo łatwej obróbki, a także niewielkiej ilości zamienników. Z czasem, gdy wzrosły możliwości stosowania innych materiałów oraz tworzenia zupełnie nowych, niewystępujących w naturze, drewniane konstrukcje czy wykończenia wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wynika to z innych właściwości, których nie posiada żadna imitacja. Schody wykonane z naturalnego drewna będą niezwykle przyjemne w dotyku i zachwycą niepowtarzalnym wyglądem. Należy też wspomnieć o bardzo dużej trwałości niektórych gatunków drewna. Do produkcji schodów używa się twardszych rodzajów, jak buk, dąb, grab czy jesion, które gwarantują wysoką odporność na ścieranie oraz powstawanie pęknięć i ubytków. Odpowiednia impregnacja stopni i innych elementów pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić naturalną wytrzymałość drewna, dzięki czemu nawet intensywnie eksploatowana konstrukcja może służyć przez dziesięciolecia, nie tracąc pierwotnej funkcjonalności i wciąż doskonale się prezentując.

Drewniane schody – uniwersalne i unikalne

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 160Materiał, jakim jest drewno, idealnie pasuje do każdej aranżacji i dowolnego stylu wnętrzarskiego. Wykonane z niego schody mogą fantastycznie uzupełniać się z innymi drewnianymi elementami, jak meble, podłoga czy stolarka drzwiowa. Szczególnie estetycznie będzie wyglądać utrzymanie spójnej kolorystyki. Nawet ograniczając wybór do najtwardszych gatunków drewna, otrzymujemy niezliczoną ilość odcieni beżu i brązu. W bardziej klasycznych wnętrzach doskonale będą się prezentować ciemniejsze schody. Bytów nie różni się jednak od innych polskich miast, gdzie coraz więcej inwestorów wybiera nowoczesną aranżację. Obecnie w modzie są jasne, lekkie wnętrza. Wyjątkiem jest np. styl industrialny, w którym fantastycznie sprawdzą się konstrukcje z czarnego drewna, np. wenge lub hebanu. Warto jednak pamiętać, że jasna kolorystyka pozwala optycznie powiększyć wnętrze, a ciemne barwy je pomniejszają. Jako doświadczony producent schodów drewnianych możemy także potwierdzić, że surowiec ten, pomimo swojej uniwersalności, jest też wyjątkowo unikalny. Nie znajdzie się dwóch konstrukcji o identycznej barwie czy usłojeniu. Dochodzi do tego kwestia indywidualnych projektów, którą rozwijamy poniżej.

Dlaczego warto zamówić schody na wymiar?

Jest wiele prawdy w stwierdzeniu, że dziś można kupić wszystko. Dotyczy to nawet gotowych schodów z drewna. Takie konstrukcje nie sprawdzą się jednak w każdym wnętrzu. Zamówienie tego elementu na indywidualny wymiar pozwoli idealnie dopasować go do uwarunkowań przestrzennych i aranżacyjnych danego domu lub mieszkania. To także sposób na to, by zyskać faktycznie jedyną w swoim rodzaju konstrukcję, zharmonizowaną z własnymi potrzebami oraz upodobaniami estetycznymi. W zależności od tych czynników schody mogą być jednobiegowe, łamane czy spiralne, charakteryzować się elegancką prostotą albo atrakcyjnymi zdobieniami, a także zostać w całości wykonane z drewna lub z dodatkiem innych materiałów, np. szklanych ścianek pod balustradą, metalowych słupków itp. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej, precyzyjnej technologii możliwe jest nadanie drewnianym schodom niemal dowolnej formy. Jedyne ograniczenie to oczekiwania i wyobraźnia inwestora oraz umiejętności projektanta.

Doświadczony producent schodów z drewna

Jeśli chodzi o schody drewniane Bytów, należy do miast, których mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej wiedzy branżowej i wieloletniego doświadczenia firmy Domański. Działamy w sposób kompleksowy, nadzorując wszystkie etapy produkcji schodów. Na początku współpracy zbieramy niezbędne informacje. Zapoznajemy się z planami budynku lub samymi pomiarami, a także z życzeniami naszych Klientów. W razie potrzeby udzielamy pewnych porad. Następnie przygotowujemy projekt, który może być przez Państwa od razu zaakceptowany lub odesłany do dalszych prac. Gdy efekt będzie satysfakcjonujący, przystąpimy do wykonania elementów konstrukcyjnych, podchodząc do tego z należytą starannością i precyzją, wykorzystując wyłącznie materiały najwyższej jakości. Ostatni etap to fachowy montaż w miejscu docelowym. Poprawnie zamontowane schody to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszych specjalistów. Na stronie znajdą Państwo galerię wybranych realizacji firmy Domański, a także dane kontaktowe w razie pytań, na które postaramy się szybki i wyczerpująco odpowiedzieć.