$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Chodzież

Co łączy ze sobą każdy piętrowy dom i dwupoziomowy apartament? Odpowiedź jest prosta – schody. Konstrukcja ta od dawna nie stanowi już jednak tylko elementu spajającego dwie kondygnacje. To bardzo efektowny element wnętrza, który dodaje szyku i klasy pomieszczeniom. Szczególnie elegancko prezentują się drewniane schody. Chodzież to miejscowość, której mieszkańcy wiedzą o tym doskonale. Od lat w mieście działa firma Domański, która wykonuje kompleksowo schody z drewna na zamówienie w Chodzieży oraz okolicach. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na schody drewniane i jak wygląda proces powstawania schodów.

Schody drewniane – piękno w parze z funkcjonalnością

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 56Drewno to materiał wykorzystywany od stuleci do produkcji schodów. Co ciekawe, wiele z konstrukcji, które powstały wieki temu, do dziś zachowało swą funkcjonalność i estetykę. Wyjątkowa wytrzymałość to bowiem jedna z najważniejszych zalet schodów z drewna. Poprawnie wykonane i regularnie pielęgnowane schody to inwestycja na minimum kilka dekad. Materiał ten jest również ciepły i miły w dotyku, co sprawia, że korzystanie ze schodów nawet boso jest bardzo przyjemne.

Niewątpliwą zaletą schodów z drewna jest też ich naturalność i urok. Surowiec ten można śmiało łączyć z innymi materiałami, np. metalem albo szkłem, tworząc niebanalne połączenia aranżacyjne. Schody z drewna szczególnie dobrze prezentują się w klasycznych wnętrzach, którym dodają ciepła, przytulności i domowego charakteru. Minimalistyczna konstrukcja czy dodatek innych materiałów sprawia, że dobrze sprawdzą się także w nowoczesnych aranżacjach.

Konstrukcje są wykonywane z różnych gatunków drzew rodzimych i egzotycznych, co pozwala na budowę schodów najlepiej dopasowanych do indywidualnych wymagań. Wybór konkretnego odcienia i gatunku drewna wpływa na całościową aranżację domu. Na przykład, ciemne pomieszczenia możesz rozświetlić wizualnie schodami wykonanymi z jasnego drewna, natomiast ciemne schody pomogą podkreślić elegancki charakter wnętrza oraz wyeksponować konstrukcję jako jeden z głównych punktów w domu.

Dlaczego warto zamontować schody w Chodzieży firmy Domański?

Firma Domański wykonuje schody drewniane w Chodzieży od wielu lat. Do produkcji wykorzystuje wyłącznie naturalne drewno o pierwszej klasie jakości. Wszystkie deski są starannie dobierane według grubości, co sprawia, że schody są solidne i mocne. Specjaliści dbają nie tylko o wytrzymałość konstrukcji, ale również jej wyjątkowy design, tworzony specjalnie dla klienta. Stopnie, podstopnie i barierki są wykonywane z najwyższą precyzją. Uniwersalność zastosowania i elegancki wygląd sprawiają, że schody sprawdzają się w wielu stylach i aranżacjach. Schody Domański to funkcjonalna i elegancka ozdoba wnętrza na długie lata.

Schody w Chodzieży na zamówienie

Liczne zalety schodów z drewna przekonały Cię, że to odpowiedni wybór do Twojego mieszkania lub domu? Zamów więc kompleksowe wykonanie konstrukcji u profesjonalnych wykonawców. Firma Domański oferuje pełną usługę realizacji schodów, począwszy od zaprojektowania, przez produkcję, aż po ich montaż u klienta. Schody są budowane na zamówienie, według wytycznych i potrzeb odbiorcy. To sprawia, że każda konstrukcja jest unikatowa i zaprojektowana zgodnie z jego gustem. Firma korzysta z nowoczesnych technologii, co pozwala na stworzenie niemal dowolnej konstrukcji. Proces produkcji odbywa się z dbałością o środowisko naturalne.

Firma oferuje kompleksową realizację usług. Najpierw architekt wykonuje na zamówienie projekt oraz wizualizację schodów, zgodnie z dyspozycjami klienta. Możliwe jest też pominięcie tego etapu. Jeżeli posiadasz własny projekt schodów, możesz zlecić tylko ich wykonanie i montaż.

Kolejny etap to produkcja schodów. Każda konstrukcja jest wytwarzana w indywidualnym procesie produkcyjnym, dlatego ten krok wymaga czasu. Zazwyczaj wykonanie schodów trwa kilka tygodni. Ostatnim etapem jest montaż. Trwa on zwykle kilka dni. Ekipa montażowa instaluje schody i wykańcza strop. Proces ten przebiega sprawnie i terminowo. Na życzenie klienta specjaliści mogą też zabezpieczyć schody z drewna, aby ochronić je przed efektami dalszych prac budowlanych.