$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Chrzanów

Schody zajmują często najbardziej widoczne miejsce w domu (szczególnie w przypadku wnętrz z dużą, otwartą przestrzenią), dlatego też warto upewnić się, że ich projekt spełnia wszystkie wymagania domowników.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 1Te doskonałe powinny łączyć praktyczność, estetykę i bezpieczeństwo. To jedno z najczęściej wykorzystywanych miejsc we wnętrzach. By cieszyć się jego bezproblemowym użytkowaniem przez wiele lat, trzeba dobrze przemyśleć poszczególne wymiary konstrukcji, jej układ oraz materiał, z którego ma być wykonana. Jeśli chcą Państwo stworzyć w swoim domu piękne, funkcjonalne schody Chrzanów to miasto, w którym nasi specjaliści chętnie doradzą w wyborze optymalnego rozwiązania.

Zaczynając od końca – drewno jest jednym z najlepszych materiałów do budowy schodów. Łatwo dopasować je do wielu aranżacji wnętrza. Drewniane klatki schodowe w przypadku tradycyjnych domów powinny być dość solidne, z zaokrąglonymi krawędziami, toczonymi tralkami i rzeźbionymi balustradami. Natomiast drewniane schody do nieco nowocześniejszych przestrzeni często składają się jedynie z masywnych drewnianych stopni, które „wyrastają” ze ściany. Każdy z tych wariantów robi wyjątkowe wrażenie właśnie dzięki tak wszechstronnemu materiałowi. Jego dodatkowe zalety stanowią łatwość obróbki, trwałość i bezproblemowe łączenie ze szkłem, metalem czy kamieniem.

Schody drewniane Chrzanów – odpowiedni projekt kluczem do sukcesu

Przyjmuje się, że najlepszym wyborem w kwestii lokalizacji schodów jest umieszczenie ich podstawy niedaleko głównego wejścia. Dobrze, jeśli w drodze do nich nie trzeba przechodzić przez inny pokój. Drewniane konstrukcje doskonale sprawdzają się nawet w niewielkich wnętrzach. Materiał ten pozwala na tworzenie niestandardowych projektów, których kształt łatwo dopasować do warunków zabudowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stopnie nie były zbyt wąskie i strome. Powinny mieć maksymalnie 20 cm wysokości. To istotne zwłaszcza w przypadku dzieci lub osób starszych. Na funkcjonalność wpływ ma również liczba spoczników oraz zakrętów. Warto pamiętać, że spiralne modele stworzą problemy m.in. z wnoszeniem mebli na piętro.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak stworzyć estetyczne, praktyczne i trwałe schody drewniane Chrzanów to miasto, w którym nasza firma realizuje nawet najbardziej niestandardowe projekty. Doradzamy w kwestii wyboru układu klatki schodowej oraz wskazujemy odpowiednie gatunki drewna. Dzięki bogatemu doświadczeniu idealnie dopasujemy konstrukcję do aranżacji wnętrza, a także ilości dostępnego miejsca. Budujemy schody drewniane, które służą domownikom przez wiele lat.