$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Ciechanów

Schody to niezbędny element wielokondygnacyjnych budynków, służący do przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi piętrami. Warto zainwestować w rozwiązanie, które będzie jak najbardziej funkcjonalne oraz długotrwałe.

W przypadku domów lub dwupoziomowych mieszkań niezwykle istotne kryterium wyboru stanowi też wygląd. Niezależnie od stylu wnętrzarskiego danego domostwa, doskonale prezentują się schody wykonane z drewna. To gwarancja najwyższej elegancji i solidności, szczególnie jeśli ich wykonaniem zajmie się renomowany producent.

Schody drewniane Ciechanów

Drewno to surowiec od lat stosowany do wykonywania schodów. Do jego zalet należy wysoka wytrzymałość oraz estetyka, a także bardzo duże możliwości obróbki. W zależności od charakteru oraz wymiaru pomieszczenia, w którym się znajdą, mogą przybrać najróżniejsze formy. Najprostsza z nich to schody jednobiegowe, bardzo praktyczne i funkcjonalne, sprawdzające się przede wszystkim w długich i wąskich pomieszczeniach, takich jak korytarz. Popularną alternatywę stanowią schody dwubiegowe, ze stopniami podzielonymi na dwie części, połączonymi tzw. spocznikiem. Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 28Znajdują zastosowanie głównie w krótszych, lecz szerszych przestrzeniach. Zazwyczaj z dwóch lub trzech stron przylegają do ścian. Największe możliwości aranżacji dają natomiast schody kręcone, często montowane w najbardziej reprezentacyjnych miejscach, przeważnie w salonie. Ich kształt oraz sposób zdobienia ograniczają wyłącznie takie czynniki, jak kreatywność projektanta oraz wielkość pomieszczenia. Jednak w przeciwieństwie do innych rodzajów schodów, kręcone mogą stwarzać problemy w poruszaniu się, ze względu na mniejszą powierzchnię stopni.

Drewniane schody Ciechanów

Oryginalny kształt schodów to nie jedyny sposób, aby nadać im indywidualnego charakteru. Nie mniejsze możliwości istnieją w kwestii kolorystyki. Drewno naturalnie występuje w bardzo wielu barwach i odcieniach, w zależności od gatunku drzewa, z jakiego zostało pozyskane. Dużą popularnością cieszą się schody jasnobrązowe lub beżowe, wykonane z buku, jesionu lub dębu. W niektórych wnętrzach lepiej sprawdzi się ciemniejsze drewno, np. z tropikalnego drzewa wenge. Na uzyskanie ciekawego efektu pozwala wchodzący w czerwień mahoń.

Kolor schodów powinien być dopasowany do reszty wnętrza, czyli do ścian, mebli oraz innych elementów. Należy jednak brać pod uwagę także inne właściwości rodzajów drewna, a więc przede wszystkim ich wytrzymałość na ścieranie. Decydując się na miększy gatunek, trzeba liczyć się z koniecznością częstszej konserwacji. Dobrze zadbane schody są jednak inwestycją na wiele lat.