$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Dębica

Nieodzowny element piętrowych budynków to schody. Dzięki nim możemy się swobodnie przemieszczać między kondygnacjami. Jednak poza funkcją użytkową, warto docenić ich walory estetyczne.

To istotna część aranżacji, szczególnie gdy znajduje się w widocznym miejscu w domu. Zatem, na co zwrócić uwagę, wybierając schody w Dębicy?

Ponadczasowe schody drewniane Dębica

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 1Uważamy schody drewniane za jedną z najlepszych inwestycji w wystrój domu. Jest to materiał wnoszący do wnętrz wyjątkowe ciepło, ale też elegancję. Występuje on w wielu odmianach, które łatwo dopasować do konkretnego wystroju czy stylu. Co więcej, to tworzywo, które nigdy nie wychodzi z mody. Łatwo je formować w celu otrzymania dowolnego kształtu, a przy tym wyróżnia je wysoka wytrzymałość.

Bardzo dobrze sprawdzają się konstrukcje wykonane z dębu, który zachwyca wytrzymałością oraz twardością. Na uwagę zasługuje również nietypowy układ słojów, a także piękny klasyczny odcień. Bardzo dobry wybór to także solidny jesion o ciekawym usłojeniu oraz jasnym odcieniu. Osobom stawiającym na pewne rozwiązania w budownictwie oraz aranżacji wnętrz, polecamy drewniane schody. Dębica to miasto, w którym z łatwością zamówią je Państwo w firmie „Domański”, specjalizującej się w nich wykonywaniu.

Schody z drewna zaskakujące konstrukcją

Drewniane schody pozwalają na tworzenie ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym wkomponujemy je w każdy pomieszczenie. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach modele jednobiegowe, które zajmują niewiele przestrzeni, a przy tym pozwalają na wykorzystanie miejsca pod nimi, np. w celu stworzenia schowka. Z kolei wyjątkowa wygoda i bezpieczeństwo użytkowania cechuje schody wielobiegowe. Oryginalnością zachwycają konstrukcje wachlarzowe, które ze względu na wyjątkową dekoracyjność nie wymagają dodatkowych ozdób. Równie efektowne okazują się modele spiralne, które idealnie podkreślają charakter nowoczesnych wnętrz.

Salon, przedpokój czy strych? Wszędzie tam pasują wykonane z drewna schody. Dębica to miejsce, w którym firma „Domański” oferuje indywidualne dostosowanie tego elementu do wyposażenia domu klienta. Tworzymy doskonale dopasowane projekty i zapewniamy profesjonalny montaż. Co ważne, drewniane schody można bez większych komplikacji zamontować w domach, w których piętro powstało już po kilku latach (a nawet później) od chwili budowy. Wszystko dzięki temu, że nie wymagają one zrywania podłóg, nie potrzebują specjalnych fundamentów, a przy tym łatwo połączyć je ze stropem.

Schody to niezwykle ważna część konstrukcji w każdym budynku piętrowym. Stanowią nie tylko łącznik między kondygnacjami, ale również dekoracyjny element wnętrza. Do cieszących się szczególnym zainteresowaniem modeli należą schody drewniane. Dębica jest tego świetnym przykładem, ponieważ w miejscowości tej schody z drewna są wyjątkowo chętnie wybierane przez mieszkańców. Skąd wynika popularność tego rodzaju konstrukcji? Jak wypadają drewniane schody w porównaniu z modelami metalowymi?

Schody drewniane Dębica

Schody wyprodukowane z drewna wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością oraz estetyką. Barierki i stopnie wytworzone z tego surowca wyglądają bardzo stylowo i doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w dowolnej stylistyce. Sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie, ale również w nowoczesnych domach i designerskich mieszkaniach. Nadają wnętrzom przytulnego, indywidualnego charakteru.

Drewno to materiał łatwy w obróbce, co sprawia, że można z niego wyczarować niemal dowolne kształty i formy. Pozwala na wykonanie schodów spiralnych, giętych, prostych oraz innego typu. Możliwość precyzyjnego kształtowania stopni sprawia, że są one świetnie wyprofilowane, a przez to bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Drewno to surowiec pochodzący z odnawialnych źródeł, w związku z czym schody z niego wyprodukowane są ekologiczne.

Wielkim atutem schodów z drewna jest ich solidność i trwałość. Starannie skonstruowane i wykonane, a następnie systematycznie pielęgnowane, zachowują swój piękny wygląd oraz użyteczność przez dekady.

Warto wspomnieć także o różnorodności drewna w zakresie wyglądu oraz właściwości, co pozwala na jego łatwe dopasowanie do konkretnych potrzeb i różnych zastosowań. Ponadto parametry tego surowca można dodatkowo poprawiać i modyfikować poprzez fachową impregnację, obróbkę lub uszlachetnianie.

Schody drewniane czy metalowe?

Jak na tle schodów drewnianych wypadają konstrukcje metalowe? Mają one również zwolenników wśród osób preferujących nowoczesny, industrialny i minimalistyczny styl. Schody metalowe cechują się dobrą odpornością na zniszczenia, rdzę i wilgoć. Mimo designerskiego wyglądu nie nadają jednak wnętrzom tak przytulnego, ciepłego klimatu, jak konstrukcje z drewna.

Mimo że schody metalowe mają wiele zalet, to korzyści wynikające z posiadania schodów z drewna jest więcej. Jeśli więc interesują Państwa eleganckie, starannie wytworzone drewniane schody, Dębica to natomiast miejsce Państwa zamieszkania, zapraszamy do skorzystania z usługi firmy Domański. Oferujemy najwyższej klasy konstrukcje wykonane z doskonałej jakości materiałów.