$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody do domu wykonane z drewna

Schody stanowią znaczący element każdego domu piętrowego, przyciągając już od progu wzrok każdego gościa. Warto w związku z tym poświęcić trochę czasu i uwagi na poszukiwania odpowiedniego materiału, z którego zostaną zrobione.

Wybór dobrej jakości surowca  pozwoli w efekcie cieszyć się schodami, które zachwycą wszystkich fantastycznym wyglądem, jednocześnie doskonale spełniając swoją praktyczną funkcje. Bardzo popularnym tworzywem, jeżeli chodzi o przemysł wytwórstwa schodów jest drewno. W czym tkwi fenomen tego materiału i co sprawia, że drewniane schody są tak często stosowane?

Dlaczego warto wybrać schody drewniane do domu?

Schody odgrywają bardzo istotną rolę w aranżacji całego wnętrza, a dobry i przemyślany projekt może uczynić z nich wspaniały element dekoracyjny, dlatego warto dużą uwagę poświęcić wyborowi ich ostatecznego kształtu i formy. Drewno jako surowiec daje ogromne pole do popisu w tworzeniu elementów wyposażenia wnętrz, między innymi ze względu na swoją różnorodność i naturalność. Drewniane schody w domu prezentują się bardzo efektownie, stylowo i wbrew pozorom – niezwykle nowocześnie! Domański drewniane schody wewnętrzneElegancki wygląd schodów to jednak nie jedyny atut wynikający z zastosowania drewna, ponieważ muszą one spełniać także funkcję praktyczną, a przede wszystkim zapewnić domownikom komfort oraz bezpieczeństwo przemieszczania się między piętrami domu.

Warto ponadto wspomnieć o kluczowej zalecie drewna, czyli jego ogromnej trwałości. Dzięki wytrzymałości materiału, odpowiednio eksploatowane drewniane schody do domu będą służyć jego mieszkańcom przez wiele lat. Zastosowanie lakieru lub oleju do zabezpieczenia powierzchni schodów wykonanych z drewna sprawi dodatkowo, że będą one odporne na zniszczenia i zabrudzenia. Wybór materiału do wykonania schodów jest bardzo ważny, ale równie duże znaczenie ma dobór odpowiedniego gatunku surowca. Drewno powinno być w tym przypadku bardzo dobre gatunkowo i pochodzić z drzew liściastych, a także mieć bardzo gęsto rozmieszczone słoje.

ZAPYTAJ O OFERTĘ –> KONTAKT