$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Czy schody muszą mieć balustradę?

Schody to niezwykle istotny element dwupoziomowego wnętrza. Odpowiednio wyeksponowane podkreślają  aranżację, łącząc funkcję praktyczną z dekoracyjną. Schody drewniane bez balustrady, z balustradą, poste lub kręcone, bogato zdobione, nowoczesne, w całości wykonane z drewna lub z metalowymi elementami – bez względu na rodzaj, zawsze powinny stanowić wybór dostosowany do potrzeb domowników.

Miłośnicy klasycznych rozwiązań wyposażą schody w poręcze i balustrady, a zwolennicy minimalistycznego stylu wybiorą drewniane schody bez balustrady.

Zalety schodów bez balustrady

Schody bez balustrady są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w mieszkaniach lub domach, ponieważ zajmują mniej miejsca niż schody z balustradą, a tym samym zwiększają przestrzeń do dowolnego zagospodarowania pod schodami, jak również przy nich. Dodatkowo ułatwiają przenoszenie przedmiotów o dużych gabarytach, a zarazem nadają pomieszczeniom lekkość i nowoczesny charakter. I choć schody bez balustrady doskonale współtworzą wnętrza w stylu industrialnym, świetnie prezentują się również w klasycznie urządzonych przestrzeniach.Domański Schody

Drewniane schody bez balustrady ułatwiają ponadto regularne czyszczenie oraz konserwację. Przybierają zwykle proste konstrukcje, pozbawione zawiłości i drobnych elementów, które pojawiają się w przypadku poręczy oraz szczebelków. Częste wycieranie, odkurzanie czy delikatne polerowanie powierzchni nie będzie zatem stanowiło żadnego problemu.

Produkcja schodów zaczyna się od projektu, który w firmie Domański wykonywany jest dla bezpłatnie. Proces tworzenia zindywidualizowanych, zgodnych z potrzebami i wymaganiami schodów, trwa najczęściej kilka tygodni. Ostatnim etapem jest ich montaż i lakierowanie. Po tych czynnościach schody są natychmiast gotowe do użytku.

Jeśli poszukujemy producenta, który zaprojektuje i wykona wyjątkowe, niepowtarzalne i najwyższej jakości drewniane schody bez balustrady, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy Domański Schody.