$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane do antresoli

Antresola to miejsce, które urozmaica wnętrze domu bądź mieszkania, a poza tym umożliwia zyskanie dodatkowej przestrzeni. Aby się do niej dostać, niezbędne są oczywiście schody oraz odpowiednie zabezpieczenie balustradami.

Schody do antresoli mogą przybierać różne kształty i formy. Przy projektowaniu warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca mamy do dyspozycji w pomieszczeniu, jak wysoko znajduje się sufit oraz jak planujemy zaaranżować przestrzeń.

Dzięki temu, że drewno można dowolnie kształtować, nawet przy posiadaniu niewielkiej ilości wolnej przestrzeni, łatwo jest dobrać schody, które spełnią swoje zadanie. Warto też zabezpieczyć wejście na antresolę za pomocą balustrad, zwłaszcza gdy po schodach będą biegać małe dzieci.Domański Schody

Jeżeli w domu mamy dużo miejsca, można się pokusić o zamontowanie schodów jednobiegowych. Należy oczywiście pamiętać o komforcie użytkowania i nie zamawiać zbyt stromej wersji, ponieważ może to wpłynąć także na poziom bezpieczeństwa. Najpopularniejsze schody drewniane do antresoli to modele dwubiegowe, proste do wykonania i stosunkowo niedrogie. Takie schody sprawdzą się, jeśli w domu jest zwierzak, który będzie miał dostęp do antresoli.

Najmniej miejsca zajmują schody spiralne. Do klienta trafiają w postaci elementów gotowych do samodzielnego montażu. Cechują się także wysokimi walorami estetycznymi, jednak poziom komfortu użytkowania może być nieco mniejszy niż w przypadku poprzednich modeli. Dużo tu oczywiście zależy od indywidualnych preferencji. Producenci oferują wersje lewoskrętne, prawoskrętne, o stopniach w kształcie trójkąta, trapezu bądź wycinku koła.

Przestrzeń wokół schodów do antresoli można ciekawie zaaranżować, np. stawiając biblioteczkę, telewizor bądź kwiaty w doniczkach.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zwrócić się z prośbą o radę do profesjonalnej firmy zajmującej się produkcją schodów. Pracownicy z pewnością udzielą wyczerpujących informacji i podpowiedzą, jakie schody sprawdzą się najlepiej w konkretnym wnętrzu.