$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane do samodzielnego montażu

Wielką zaletą schodów drewnianych jest fakt, że można je zamontować w dowolnej chwili, również w już wykończonych domach. W ostatnich latach dużą popularnością zaczęły cieszyć się schody do samodzielnego montażu.

Zamawia się je bezpośrednio u producenta, oszczędzając na opłacaniu fachowców, którym należałoby zapłacić za usługę. Warto zdecydować się na samodzielne rozwiązanie, o ile właściciel posiada odpowiednie doświadczenie i umiejętności, aby zagwarantować bezpieczeństwo. Gotowe schody najczęściej wykonuje się z jesionu, buku lub dębu. Te gatunki drzew odznaczają się doskonałą odpornością na procesy starzenia czy uszkodzenia mechaniczne. Są twarde i przystosowane do intensywnego użytkowania przez wiele lat.

Cena ostateczna takich schodów zależy od wielu czynników, m.in. od stopnia skomplikowania projektu, gatunku drewna oraz zdobień. Producenci oferują również konstrukcje modułowe, które można dowolnie łączyć ze sobą w zależności od zapotrzebowania.

Schody gotowe do samodzielnego montażu

Domański drewniane schody wewnętrzne

Schody drewniane do samodzielnego montażu dostarczane są przeważnie w elementach wraz z dołączoną przez producenta instrukcją (czasami w postaci filmu), która szczegółowo opisuje proces instalacji. Z reguły schody takie są samonośne, więc łatwo je przymocować do podłogi, stropu czy ścian.

Wygląd i design schodów drewnianych sprawia, że z łatwością wpasują się w dowolną aranżację, zarówno nowoczesną, jak i bardziej tradycyjną. Czyni to z nich niezwykle uniwersalny i funkcjonalny element. Schody do samodzielnego montażu przeważnie są już odpowiednio zabezpieczone.

Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna i spełni wszystkie oczekiwania oraz normy bezpieczeństwa, najlepiej zamawiać takie schody wyłącznie u sprawdzonych producentów. Profesjonalna firma wspiera swoich klientów na każdym etapie zlecenia, od projektowania po dostarczenie gotowych schodów, służąc pomocą i poradą. Obecnie do wyboru jest tak wiele modeli schodów, że warto na spokojnie poprzeglądać całą ofertę, zanim podjęta zostanie finalna decyzja.

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ SCHODÓW oraz GALERIĄ ZDJĘĆ REALIZACJI.