$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane w nowoczesnych pomieszczeniach

Urządzając nowoczesne wnętrze dbamy o to, żeby każdy element pasował do obranego stylu. Schody są inwestycją na długie lata, dlatego bez wątpienia powinny być uniwersalne i funkcjonalne. Podpowiadamy, jak zaaranżować klatkę schodową, która nie zaburzy przyjętej koncepcji i przez wiele lat będzie wyglądać modnie.

Idealnym rozwiązaniem będą zawsze nowoczesne schody drewniane. Ich dużym atutem jest wspomniana już uniwersalność, ponieważ współgrają z różnymi stylami dekoracji. Nie musimy się więc obawiać, że wraz ze zmianą upodobań, będziemy musieli wymieniać schody. W nowoczesnych wnętrzach panuje harmonia, doceniane są proste kształty, oryginalne meble i dodatki. Nie oznacza to, że współczesny dom nie może być przytulny. Wręcz przeciwnie – poszczególne elementy powinny współgrać w taki sposób, żeby wprawiać odwiedzających oraz domowników w dobry nastrój. Domański Schody

Nie można zapomnieć ponadto o wygodzie ich użytkowania, która w modnie urządzonych wnętrzach musi iść w parze z estetycznym wyglądem. Zabezpieczone lakierem lub olejem schody łatwo się pielęgnuje, są odpowiednio miękkie i przyjmują temperaturę otoczenia, dzięki czemu sprawdzą się w każdym domu. Funkcjonalność przejawia się również w efektywnym wykorzystaniu przestrzeni, dlatego ważne jest dopasowanie rozmiaru i kształtu schodów do możliwości danego pomieszczenia.

Schody drewniane nowoczesne pod względem formy mogą być bardziej lub mniej finezyjne. Obecnie właściwie każdy pomysł ma szansę na realizację dzięki stosowaniu innowacyjnych konstrukcji i technik stolarskich. Styl nowoczesny charakteryzują także precyzyjne wykończenia i dobre gatunkowo materiały, dlatego drewno jako szlachetny surowiec z całą pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem.

Tłem dla drewnianych schodów mogą być właściwie wszystkie kolory ścian, a nawet bardzo popularny ostatnio beton, nastrojowa cegła czy wytworny marmur. Planując wygląd klatki schodowej, warto postawić na wysoką jakość i naturalne tworzywa, które zawsze królują wśród trendów wnętrzarskich.