$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Okrągłe schody drewniane – co warto wiedzieć?

Ciekawie wystylizowane schody potrafią prawdziwie odmienić surowe wnętrze. Ich ostateczny wygląd zależy od wielu czynników, ale najważniejszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest bez wątpienia wskazanie kształtu. Najczęściej wybór pada na proste formy, ale czasami lepszym rozwiązaniem okazują się schody kręcone i to właśnie ich zalety przedstawiamy w tym wpisie.

Na rodzaj schodów wpływają przede wszystkim możliwości przestrzenne danego pomieszczenia. Schody drewniane okrągłe stosuje się zazwyczaj w mniejszych wnętrzach, gdzie nie jest możliwe stworzenie konstrukcji betonowej czy samonośnych schodów łamanych, zajmujących dużo miejsca. Nie jest to oczywiście wymóg konieczny, ponieważ równie pięknie zaprezentują się na przykład na środku bardzo przestronnego holu.Domański Schody

Spiralna forma jest niezwykle ciekawa pod względem stylistycznym. Ażurowe wykończenia dodadzą lekkości całej aranżacji, a jeśli wybór padnie na bardziej zabudowane formy — pomieszczenie uzyska nowoczesny wygląd. Oszczędne zdobienia sprawdzą się z kolei we wnętrzach stylizowanych na skandynawskie, minimalistycznych czy tych urządzonych klasycznie. Bardzo duże znaczenie ma zastosowany materiał, z jakiego zrobione są stopnie i poręcze. Drewno jest przede wszystkim wytrzymałe oraz elastyczne, ale wyróżnia je także wiele walorów niezwiązanych z funkcjonalnością. Naturalne tworzywa poprawiają samopoczucie domowników, a ich obecność odpręża i pozwala się wyciszyć. Ocieplają wnętrze oraz poprawiają akustykę.

Jeśli marzą nam się okrągłe schody z drewna, warto postawić na solidnego wykonawcę, który zagwarantuje ich wytrzymałość, a także zadba o szczegóły. Ważne jest również doskonałe wyprofilowanie ułatwiające przemieszczanie się między piętrami, szczególnie istotne, gdy ze schodów korzystać będą dzieci czy osoby starsze. Możliwe jest stworzenie naprawdę fantazyjnych i mocno kręconych schodów lub takich o łagodnym skręcie. Wszystko zależy od wspomnianych warunków budowlanych oraz osobistych preferencji ich przyszłych użytkowników.