$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane w kolorze orzech

Zanim zdecydujemy się na konkretny projekt schodów, warto zastanowić się, jaki materiał i kolor będzie pasował do całej aranżacji. Jedną z najciekawszych propozycji ostatnich lat są schody z drewna w kolorze orzech, który pięknie współgra zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnie urządzonymi wnętrzami.

Orzechowy kolor może wpływać na ogólne wrażenie w zależności od wybranego odcienia. Ciemniejsze wybarwienie szczególnie dobrze prezentuje się w jasnych i przestronnych pomieszczeniach. Dodaje im elegancji, klasy i bardzo świeżego wyglądu. Co ważne, naturalne drewno może odmienić zbyt surowe, chłodne wnętrze, a spokojny kolor nie wprowadzi zbędnego zamieszania. Schody z drewna w kolorze orzech doskonale pasują więc do minimalistycznych stylizacji w stylu skandynawskim czy industrialnym. Jeśli interesują nas ocieplające wnętrze schody drewniane orzech w jaśniejszym kolorze może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Uzyskamy dzięki niemu jeszcze bardziej przytulną atmosferę, a dodatkowo także optyczne powiększenie przestrzeni.Domański Schody

Na ostateczny efekt wpływa również zastosowana forma schodów — samonośna konstrukcja doda lekkości, pięknie eksponując orzechowe wykończenie, ale ten kolor sprawdzi się również na betonowym podłożu. Nie przytłacza i jest dość spokojną barwą, dlatego warto zdecydować się na niego nawet w przypadku większych klatek schodowych czy szerokich stopni. Odpowiednio dobrana balustrada pozwoli osiągnąć kompletny i zachwycający efekt. Do orzecha pasuje zarówno metalowa, jak i drewniana poręcz w takim samym kolorze, prosta lub bardziej fantazyjna. Nowoczesne technologie ułatwiają osiągnięcie naturalnych orzechowych kolorów, nawet jeśli schody wykonane są z innego rodzaju drewna. Dzięki tej metodzie można uzyskać  wymarzony kolor na wytrzymałej podstawie, na przykład jesionowej.

Schody przestały być jedynie funkcjonalnym elementem służącym do przemieszczania się pomiędzy piętrami. Obecnie przy ich planowaniu pod uwagę bierze się też właściwości dekoracyjne, takie jak wzory czy odcień. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny kolor, warto przemyśleć wybór uniwersalnego i stylowego orzecha.