$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane Strzelin – postaw na indywidualność

Realizując budowę lub remont dwupoziomowego mieszkania czy domu, należy pomyśleć o wysokiej jakości łączniku pomiędzy kondygnacjami. Gdy zależy Ci na tym, aby mieć naprawdę indywidalne schody Strzelin jest miastem, w którym możesz zlecić ich wykonanie profesjonalistom – firmie Domański. Kiedy warto zrobić je pod wymiar?

Najlepsze schody w Strzelinie – postaw na lokalnych wykonawców

W przypadku tak skomplikowanych technicznie usług wymagających dokonywania pomiarów, projektowania i dopracowywania szczegółów, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy pracującego w danym regionie. Strzelin to wyjątkowa dolnośląska miejscowość należąca do aglomeracji wrocławskiej, której położenie na mapie Polski i charakterystyczny urok sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się przenieść z dużych miast takich jak Wrocław, Opole czy Wałbrzych właśnie tutaj – gdzie życie jest tańsze, a jednocześnie obfituje w wiele atrakcji. Adaptując swoje nowe gniazdko pod własne potrzeby, warto zwrócić się ku lokalnym wykonawcom, którzy zaoferują solidne, staranne wykonanie bazujące na wieloletnim doświadczeniu, i którzy są w stanie zrealizować naprawdę ciekawe projekty swoich klientów. W związku z koniecznością częstego konsultowania prac, dokonywania pomiarów i dopracowywania szczegółów dotyczących schodów drewnianych w Strzelinie, konieczne jest zlecenie tego zadania firmom, którym niestraszne będą dojazdy do klienta.

Dlaczego akurat schody drewniane ze Strzelina?

Drewno od wieków jest jednym z podstawowych surowców budulcowych, głównie z uwagi na jego parametry jakościowe oraz łatwą dostępność. Ludzie od zawsze bacznie obserwowali naturę i inspirowali się nią, tworząc różne udogodnienia dla swojego codziennego życia. Zauważyli, że drzewom niestraszne są wichury, mrozy czy upały – zachowują one swoją mocną strukturę nawet długo po tym, jak zostaną ścięte i wypłyną z nich wszystkie soki. Nic w tym dziwnego, że zaczęto budować z drewna domy, wytwarzać meble, drewniane podłogi czy schody, a nawet przybory kuchenne czy wiele innych drobiazgów. Sezonowane lite drewno zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych impregnatami, lakierami i innymi środkami chemicznymi, jest niemal wieczne. Mówi się, że dobrze wykonane schody przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji mogą przetrwać nawet setki lat!

Schody Strzelin – ponadczasowość, elegancja i luksus

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 17

Wykonane z dobrego jakościowo, wytrzymałego drewna o pięknym układzie słojów i kolorze stopnie prowadzące na górę mogą stać się nieodłącznym elementem stylistyki danego wnętrza. Drewno obecnie uznawane jest za jeden z najbardziej luksusowych materiałów – wynika to głównie ze świadomości tego, jak wiele lat potrzeba, aby drzewo urosło na tyle, by nadawało się do ścięcia. Nie ma możliwości przyspieszenia tego procesu, a zatem jest ono towarem uznawanym dziś za luksusowy. Warto jednak zafundować sobie prawdziwe schody z drewna, bo są one gwarancją wieloletniego używania bez konieczności wymiany po kilku latach. Przy właściwej konserwacji drewno będzie służyło jeszcze kilkadziesiąt lat. Gdy schody się nieco zużyją, prawdopodobnie mogą wymagać tylko niewielkiego remontu lub odświeżenia i będą wyglądały jak nowe. Pasują natomiast do każdego stylu – loftowego, skandynawskiego, rustykalnego, nowoczesnego, boho, balijskiego i wielu wielu innych! Nie obawia się więc, że gdy zamarzy Ci się zmiana wizerunku w domu, będziesz musiał ponownie inwestować w wymianę swoich schodów!

Jaki kształt schodów wybrać?

Kształt łącznika pomiędzy dwiema kondygnacjami zależy w większości budynków od powierzchni kondygnacji. Ten wybór jest bardzo istotny dla komfortu użytkowania schodów przez domowników przez najbliższe lata. Najwygodniejsze są oczywiście proste, szerokie schody prowadzące bezpośrednio na drugie piętro. Wybierając lekką, prześwitującą konstrukcję tego wariantu można stworzyć bardzo ciekawą i nowoczesną przestrzeń, wokół której swobodnie można ustawić meble i dodatki, i która nie sprawia wrażenia przeszkody, lecz jest elementem ozdobnym na przykład w dużym salonie z otwartą kuchnią. Schody drewniane budowane na betonowej wylewce to dobry wybór w przypadku domów z typową klatką schodową lub tam, gdzie przestrzeń pod schodami pragnie się praktycznie wykorzystać na przykład na garderobę, półkę na książki czy niewielki schowek na miotły.

Specjalne rodzaje schodów do mniejszych przestrzeni

Nie zawsze udaje się w projekcie umieścić schody proste. Często wykorzystuje się projekty w kształcie litery L, której dłuższy bok biegnie równolegle wzdłuż ściany, a krótszy umożliwia wygodne wejście. Schody kręcone to jedna z odważniejszych propozycji – często stanowią one wspaniały element dekoracyjny do nowoczesnych wnętrz. Są doskonałe w miejscach, w których połączenie między kondygnacjami należy zrobić w taki sposób, aby klatka schodowa zajmowała jak najmniejszy metraż pomieszczenia na dole i na górze. To rozwiązanie bardzo często stosowane w dwukondygnacyjnych apartamentach o mniejszych powierzchniach użytkowych. Aby dokonac jak najlepszego wyboru, zdaj się na profesjonalną firmę wykonującą schody drewniane w Strzelinie!