$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody gięte jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz

Schody gięte drewniane to kwintesencja dobrego stylu. Dzięki innowacyjnym technikom stolarskim, możliwe jest wykonanie zjawiskowych stopni z fantazyjną balustradą, z rozmaitych rodzajów drewna rodzimego i egzotycznego.

Nowoczesne metody pozwalają również na łączenie tradycyjnych elementów drewnianych z materiałami, takimi jak szkło i metal. Ciekawe formy aranżacji schodów doskonale uzupełniają przestrzeń w pomieszczeniach urządzonych w każdym stylu: rustykalnym, industrialnym, klasycznym czy glamour. Kształt schodów giętych jest ograniczony tak naprawdę tylko naszą wyobraźnią.

Schody gięte – zaletyDomański Schody

Podstawową zaletą schodów giętych jest optymalne wykorzystanie każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Taką konstrukcję można wpisać w wiele projektów, swobodnie dopasować do kompozycji pomieszczenia, wykonując zgięcia na narożnikach lub tworząc ciekawe modele na środku pokoju. Schody gięte mają wiele oryginalnych struktur ażurowych i pełnych. Praktycznie każdy rodzaj schodów można przebudować na schody gięte. W pomieszczeniach tradycyjnych, o sporym metrażu, dobrze sprawdzą się reprezentacyjne modele ze zdobioną balustradą, a do minimalistycznych wnętrz lepiej wkomponować drewniane, proste schody policzkowe. Konstrukcje gięte będą wyglądać korzystnie zarówno dopasowane do ściany, jak i bez styku z elewacją. Warto dodać, że drewniane stopnie przydają pomieszczeniom wizualnej lekkości i efektu głębi, co trudno uzyskać w innych tego typu projektach.

Schody gięte drewniane – jaki rodzaj drewna będzie najlepszy?

Do wykonania schodów najlepiej wykorzystać drewno z gatunków twardych, na którym przez długi czas nie będą widoczne ślady użytkowania, spowodowane chociażby chodzeniem w obuwiu z obcasem. Biorąc pod uwagę twardość gatunków rosnących w naszych lasach, do schodów szczególnie polecane są: dąb, orzech, jesion, buk i wiąz. Z kolei z gatunków zagranicznych – mahoń i jesion skandynawski. Druga grupa gatunkowa wyróżnia się ciekawym układem słojów i barwą, ale będzie też droższa, w porównaniu z materiałami rodzimymi.