$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody Grajewo

Schody drewniane stanowią solidny i estetyczny element konstrukcji każdego piętrowego domu albo dwupoziomowego mieszkania. W zależności od formy schodów, a także wykorzystanego gatunku drewna mogą nadać wnętrzom określony charakter.

Producenci oferują różne rodzaje schodów. Czym charakteryzują się poszczególne konstrukcje? Wyjaśniamy w poniższym tekście.

H2 Rodzaje schodów drewnianych

Do podstawowych konstrukcji schodów z drewna należą modele kręte, policzkowe oraz drabiniaste. Schody kręte zazwyczaj montuje się w miejscach, gdzie nie ma miejsca na większe, wygodniejsze wersje. To często spotykany model w dwupoziomowych mieszkaniach w blokach albo w domach parterowych z zaadaptowanym poddaszem. Kręte schody są eleganckie, a przy tym pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń w domu. Utrudniają jednak niestety wniesienie na górną kondygnację dużych elementów, np. mebli.

Galeria zdjęć PPHU Domański Schody - projekt 114Schody drabiniaste to natomiast rodzaj schodów ażurowych. Składają się z dwóch belek policzkowych oraz przymocowanych do nich stopnic. Zazwyczaj służą jako schody pomocnicze, np. prowadzące na strych albo do piwnicy. Występują niekiedy w wersjach składanych, a po złożeniu mieszczą się w specjalnej skrzyni chowanej w suficie.

Trzeci z najpopularniejszych rodzajów to schody policzkowe, które składają się z dwóch belek policzkowych, podstropnic i stopnic. Wysokość policzków wynosi zazwyczaj ok. 30 cm, a ich grubość ok. 5 cm. Grubość stopni to średnio 4-6 cm, a podstopnic – 2-3 cm. W tego rodzaju konstrukcjach w wydrążone gniazda w belkach policzkowych wsuwa się podstopnice i stopnice. Schody cechują się solidną, stabilną konstrukcją. Są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza w porównaniu ze schodami krętymi.

Przedstawione modele należą do najpopularniejszych rodzajów schodów. Sprawdzeni producenci oferują także inne formy i konstrukcje, np. minimalistyczne schody wspornikowe albo efektowne schody wachlarzowe.

Polecane schody drewniane Grajewo i okolice

Dużą renomą i popularnością już od lat cieszą się schody drewniane. Grajewo nie jest w tej kwestii wyjątkiem – również na tym terenie mieszkańcy bardzo chętnie wybierają do swych domów lub piętrowych mieszkań eleganckie, solidne konstrukcje z drewna. Wszystkim osobom poszukującym drewnianych schodów wyróżniających się najwyższą starannością produkcji z doskonałej jakości surowca, polecamy nasze usługi. Firma Domański gwarantuje pełen profesjonalizm, precyzję wykonania i fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej formy schodów oraz gatunku drewna.