$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Schody drewniane i poręcze w naszych domach i mieszkaniach

Wybór schodów do nowego domu często nie należy do najłatwiejszych decyzji. Ich wygląd wpływa na aranżację całej przestrzeni. Wiele zależy również od surowca, z którego są wykonane. W wielu projektach możemy zauważyć schody drewniane, wyróżniające się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Jakie jeszcze zalety mają tego typu schody? Czy pasują do wszystkich stylów?

Schody drewniane i balustrady – zalety ich stosowania

Drewno należy do surowców naturalnych i niezwykle wytrzymałych, co stanowi jego główną zaletę. Pochodzi z odnawialnych źródeł, dlatego jest tworzywem ekologicznym. Materiał ten można bardzo łatwo wymodelować, dlatego nie ma przeszkód, by wykonać z niego różnego rodzaju aranżacje schodów. Warto wspomnieć, że jedną z cech drewna jest jego różnorodność. Każdy gatunek wyróżnia się innym wyglądem oraz właściwościami. Gdy wybieramy schody, warto pomyśleć o tym, by były przede wszystkim bezpieczne i trwałe. Drewno zapewnia nam to wszystko. Nawet jeśli pomieszczenie należy do bardzo małych i trzeba postawić na schody strome lub kręcone, można cieszyć się doskonałym wyglądem oraz bezpieczeństwem korzystania przez długi czas.

Domański Schody

W jakich wnętrzach zastosować drewniane schody i balustrady?

Drewno to wyjątkowo uniwersalny surowiec, pasujący do wielu stylów w domach czy mieszkaniach. Schody drewniane będą świetnie wyglądać w prostych, nowoczesnych aranżacjach, ponieważ dodatkowo ocieplą całą przestrzeń. We wnętrzach romantycznych i klasycznych stworzą spójną całość. Warto zwrócić uwagę na formę poręczy i balustrady, można wytworzyć je z drewna w dowolny sposób. Od prostych belek, po skomplikowane geometryczne formy zdobiące przestrzeń. Co ważne, każde drewno można pomalować, dlatego bez problemu uda się dopasować materiał do domowej aranżacji.

Jeszcze kilkanaście lat temu schody były elementem ukrywanym w klatkach schodowych i zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki mnogości dostępnych rozwiązań, obecnie stanowią jeden z najważniejszych punktów w domu.