$show_blog_nav = get_field('show_blog_nav','option'); ?>

Drewniane schody – pomysły, inspiracje, porady

Schody, oprócz łączenia poszczególnych kondygnacji w domu, coraz częściej pełnią również funkcję dekoracyjną. Mogą nadać wnętrzom konkretny charakter. Z tego względu przed podjęciem decyzji o wyborze materiału czy stylu wykończenia stopni, warto się dobrze zastanowić. Poniżej zebraliśmy wybrane porady i inspiracje schodów drewnianych.

Schody drewniane inspiracje i porady

Estetyczne wykonanie, oryginalna aranżacja i zastosowanie wysokiej jakości naturalnego drewna sprawia, że schody mogą stać się nie tylko bardzo elegancką konstrukcją, ale nawet centralnym punktem domu. Dlatego też, planując rozmieszczenie schodów w projekcie, można zdecydować się na stopnie w salonie czy innym widocznym miejscu, a nie w ukrytej klatce schodowej. Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, dobrze jest wybrać drewniane schody kręcone. Z kolei w przypadku schodów jedno- i dwubiegunowych przestrzeń pod nimi można wykorzystać na garderobę, schowki czy ciekawie zabudowane półki na książki. Interesującym pomysłem są również samonośne schody dywanowe, sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu. Efekt ten potęguje dodatkowo brak poręczy. Podobnie działają tzw. schody półkowe.Domański Schody

Pomysły na zmiany schodów używanych

Najłatwiej stworzyć i zaplanować wymarzone schody na etapie budowy i wykańczania domu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkiem zmienić wygląd schodów istniejących. W tym celu wystarczy obłożyć stopnie lub podstopnie drewnem, wymienić poręcze lub po prostu dodać drewniane elementy.

Aby przydać drewnianym schodom nowoczesności, warto połączyć je z surowcami sztucznymi, np. szkłem, kamieniem, metalem czy stalą. Ciekawym pomysłem w przypadku schodów z drewna jest wykonanie przezroczystych szklanych poręczy. Połączenie to nada im niebanalny wygląd, a przy tym optycznie powiększy przestrzeń. Oryginalny rezultat uda się z kolei osiągnąć poprzez zamontowane na stopniach lampki LED-owe oraz metalowe ażury po bokach. Popularnym rozwiązaniem jest także zastosowanie widocznych prześwitów między stopniami.

Pomysłów na uczynienie ze schodów drewnianych pięknego elementu wyposażenia wnętrza jest wiele. Przed ich montażem warto więc poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej aranżacji. Z pewnością zaowocuje to niebanalnym, eleganckim wyglądem całego domu.